Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de factiunea Hitman

• Please log in to reply
14 replies to this topic

Ksenon

Ksenon

Iepurilă

• 373 posts

» În acest topic puteți posta sugestiile voastre pentru factiunea Hitman.

• Se vor posta doar sugestii pentru factiunea Hitman
  • Nu faceți o propunere/postare in batjocură
  • Nu este nevoie de păreri pentru sugestii, se postează doar sugestii în acest topic
  • Păstrați un limbaj decent în acest topic
  • Nu cereti +1 la sugestii, cine trece pe aici și citește iți va da un +1 dacă apreciază sugestia ta
  • Nu dati /report pe joc cu textul "Am facut o propunere, se uita cineva?", propunerile sunt citite la un interval de timp, sugestiile bune sunt alese
  • În acest topic nu se postează bug-uri
  • Nu schimbați fontul din modelul de postare

» Model de postare:

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

Jeely

Jeely

Advanced Member

• 201 posts

Sugestie: Daca ai luat un contract si ai dat cancel hit dupa cele 5 min de asteptare sa dai /gethit sa nu primesti acelasi contract.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece persoana respectiva poate sta afk intr-un hq departament sau rupe paint-ul 24/24 si tu nu ai cum sa-l scoti si stai cu orele sa astepti + ca iti faci si nervi.

Alte detalii: Sper sa fie ok

• Crystensen likes this

Cand faci cluch 1v2 la bg - >NTF4L.gif

SiKDOPE

SiKDOPE

Newbie

• 9 posts

Sugestie: Adaugarea skinului playerului pe care ai contract deasupra mapei.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Daca playerul se alfa intr-o multime sau este la distanta mai mare de 150m de tine checkpointul dispare si nu iti poti da seama pe cine sa omori.

Alte detalii: Multumesc de atentia acordata.

Edited by SiKDOPE, 23 May 2017 - 07:29 PM.

nIQ3ViR.gif

Jeely

Jeely

Advanced Member

• 201 posts

Sugestie: Contractele sa fie diferite. Cum adica sa fie diferite? pai:

-> Contractele sa fie clasificate pe mai multe ramuri

-> Contract pe civil: 20k

-> Contract pe o factiune pasnica: 50k

-> Contract pe o mafie: 80k

-> Contract pe un departament: 100k

-> Contract pe un membru staff: 150k

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece de cele mai multe ori hitmanii sunt obligati sa alerge dupa un player o vreme indelungata pentru 20k ( rareori cand dureaza mai putin de 2-3min un contract ). Astfel punand o suma mai maricica de bani un hitman ar fi motivat sa omoare un membru dintr-un departament, mafie, staff si primind o rasplata ok. Si preturile nu sunt chiar asa mari.

Alte detalii: Sper sa fie ok.

• SLYCK.SPARTAN likes this

Cand faci cluch 1v2 la bg - >NTF4L.gif

Shaman

Shaman

Advanced Member

• 83 posts

Sugestie: Adaugarea unui garaj  la hitman de la rank 5+.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai eu cred ca este de folos deoarece cand o sa avem rank 5 o sa avem nevoie de mai multe heli-uri (Maverick) la factiune, si de aceea vreau  sa se implementeze un garaj care sa il poti deschide/inchide cu o comanda si sa spawnezi tu anumite vehicule/heli.

Alte detalii: Nu am, multumesc pentru timpul acordat.

Posted Image

Crystensen

Crystensen

Member

• 10 posts

Sugestie: 1. De ce sa facem contracte cu sparrow, nu degeaba mai este maverick. 2. Pentru a pune un contract esti nevoie sa pui 50k.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: 1.  Daca sunt mai multe maverick-uri cred ca o sa fie mai bine si mai usor ca sa rezolvam contractele. 2. Daca pune 20k si fugem dupa ala 1-2h nu rezolvam nimic.

Alte detalii: Sper sa fie de folos.

Crystensen

Crystensen

Member

• 10 posts

Sugestie: Distanta macima la care trage sniperu sa fie 250m, iar minima 100m, fw sub 100m.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cred ca ar fi mai corect asa, poate un player are un pc mai slab si are modu de ceata pentru mafii care creste fps-urile, eu il am si nu pot da mai mult de 250.

Crystensen

Crystensen

Member

• 10 posts

Sugestie: Cand folosim knife sa nu luam kick.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece primesti kick fara rost, in loc sa mai astepti 5 min sa faci alt contract trebuie sa intri iar in joc si sa astepti 5 minute.

Alte detalii: Am mult sugestii, nu stiu daca sunt bune.

oLamaie

oLamaie

Advanced Member

• 141 posts

Sugestie: Propun ca acel deelay de 5 minute sa fie numai la intrare pe server cand folosim comanda /gethit iar intre contracte sa fie un deelay mai mic, gen 2 minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu am mai astepta asa mult timp sa luam un alt contract.

Alte detalii: Hitman Agency the best. 

• ExteeL, Bianca and Al3x-Ruby- like this

ExteeL

ExteeL

Advanced Member

• 133 posts
Sugestie: Sa se scoata damage informerul cand dai cu sniper
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai sa zicem ca cel pe care ai contract este intr-o multime si tu tragi cu sniper in el si nu ii da HP, dar daca are damage informer on ii apare numele Hitmanului care a tras si ca a primit 0 damage cu arma sniper.. se poate verifica.
Alte detalii: Sper sa se rezolve..

​​LHxrhej.png

Ady212

Ady212

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Cand pui un contract si tinta ta este omorata de hitman, sa iti apara un mesaj care sa te informeze de acest lucru.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece doresc sa stiu cand tinta mea moare, in primul rand de curiozitate si in al doilea rand mi se pare normal sa stii ca nu ai dat banii pe contract degeaba.

Alte detalii: -

Weiner

Weiner

Advanced Member

• 411 posts

Sugestie: Sniperul sa dea damage oricui, nu doar pe tinta, si damage informerul sa nu arate numele hitmanului undercover. Si daca se poate sa fie schimbat interiorul hq-ului.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: In regulament scrie ca daca un hitman este deranjat in rezolvarea unui contract, acesta trebuie sa il omoare pe faptas si sa faca dovada la /mycontract. Insa daca sniperul nu da damage altor persoane, nu se poate face ce scrie in regulament, stiu, avem si sd pistol, insa daca incercam sa il omoarm apare numele hitmanului la damage informer. Hq-ul este prea mic pentu sedinte sau pentru ale evenimente prezente acolo. Un interior mai mare cu un perete langa.

Alte detalii: Daca un membru abuzeaza cu sniperul va lua uninvite cu 100 fp pe motiv abuz de functie.

Edited by Weiner, 19 July 2017 - 07:31 PM.

1TdmTbG.jpg

Ahile

Ahile

Member

• 12 posts

Sugestie: Sa apara doar in chat-ul coliderului si liderului cand cineva da /gethit si sa fie scoasa comanda /checkcontract.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt unele situatii cand unii membrii au dusmanie intre ei si de aceea contacteaza victima anuntand-o ca are contract pe ea.

Alte detalii: Nimic.

Twilizzzer

Twilizzzer

Newbie

• 4 posts

IN CONTINUAREA SUGESTIEI LUI JACKKK DIN CELALALT TOPIC "Sugestie 2: Propun ca la factiunea Hitman sa fie altcumva cu contractele. Am auzit ca nu prea se fac bani in hitman, pana la urma cine baga contract de 500k + pe un player? Mai rar sa bagi, daca ne gandim ca sunt 40 de membrii in Hitman, contractele se duc imediat, adica nu merita sa intri in hitman ! Care ar trebuii sa fie o factiune banoasa.

Propunerea mea este sa se bage contracte automat de la server pe fiecare zi in numar de 300 , intre 500.000$ si 1.000.000$ ! In acelasi timp sa se mareasca si raportul.

Bineinteles, sa ramana ca si playerii sa poata baga. Dar sa fim seriosi, cum am zis mai sus . Baga cineva 1kk? Rar baga si nu cred ca baga macar 40 de contracte."

Sugestie:

1.In momentul in care un hitman ia un contract playerul respectiv sa fie anuntat printr-un mesaj "Un Hitman este pe urmele tau. Nu il lasa sa te omoare in urmatoarele 30 minute". Daca playerul cautat nu este omorat de hitman in cele 30minute sa primeasca 3Respect Points iar daca in 30 minute hitmanul nu omoara tinta sa piarda contractul, acesta fiind disponibil iar in lista de contracte iar hitmanul sa nu aiba voie sa ia alt contract timp de 15 minute. In cazul in care vrea sa ia alt contract sa ii apara mesaj in chat: "Nu ai omorat tinta precedenta in 30 minute. Asteapta 15 minute pana poti alege o noua tinta". 

2.In momentul in care playerul cautat de hitman se pune afk mai mult de 2 minute hitmanul sa fie anuntat printr-un mesaj "Tinta ta este acum AFK". In caz ca playerul sta mai mult de 5 minute afk odata sa piarda 3respect points si sa primeasca kick. In acest caz contractul nu va fi catalogat ca fiind esuat iar hitmanul nu trebuie sa astepte 15 minute pentru a lua un contract nou. 

3. Cum spunea si Jackkk de acele 300 de contracte eu propun altfel : La fiecare ora fixa serverul alege 10 playeri care vor fi pusi pe un contract automat [ acestia fiind on, in miscare chiar, nu AFK] 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cum spunea si Jackkk, factiunea ar fi mai cautata si ar fi mult mai role play, hitmanii nu te-ar mai ruga sa stai pe loc sa te omoare sau chestii de genul, ai castiga si tu ceva in plus daca ai fugi de ei. 

Alte detalii:Nimic. 

aRuxelO

aRuxelO

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Post global / pentru toata factiunea.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece nu stii cine te omoara in hitman, nu prea ai cum sa faci post de abuz functie. Recent, m-a omorat un hitman de 3 ori in acelasi loc (Air Transporter) si nu inteleg de ce. Ar fii utile pentru specificatia de abuz de mai sus

Alte detalii: Era si un elicopter care se spawna si cadea in mijlocul strazii, asa mi-am dat seama de Hitman. Mi-a luat cam 30 min sa ajung din SF la air transporter, de ce ar fii stat atat?

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users