Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de factiunile pasnice

• Please log in to reply
46 replies to this topic

Ksenon

Ksenon

Iepurilă

• 447 posts

» În acest topic puteți posta sugestiile voastre pentru factiunile pasnice.

• Se vor posta doar sugestii legate de factiunile pasnice
  • Nu faceți o propunere/postare in batjocură
  • Nu este nevoie de păreri pentru sugestii, se postează doar sugestii în acest topic
  • Păstrați un limbaj decent în acest topic
  • Nu cereti +1 la sugestii, cine trece pe aici și citește iți va da un +1 dacă apreciază sugestia ta
  • Nu dati /report pe joc cu textul "Am facut o propunere, se uita cineva?", propunerile sunt citite la un interval de timp, sugestiile bune sunt alese
  • În acest topic nu se postează bug-uri
  • Nu schimbați fontul din modelul de postare

» Model de postare:

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

• Alpha likes this

Tele

Tele

Advanced Member

• 35 posts

NEWS REPORTERS

Sugestie: Adăugare sistem de redactare pentru ziare, respectiv vânzarea acestora; adăugarea acestei comenzi să ducă la mărirea raportului, adică adăugarea rubricii „Ziare vândute: N/A”.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar reduce monotonia și s-ar vedea adevărata redactare a unui reporter, nu copy + paste de pe forum la fiecare [/news] sau [/live].

Alte detalii: Numărul necesar de ziare vândute să fie stabilit de către lider; temele acestor ziare pot fi: descrierea unui jucător important; descrierea unui update; descrierea unei acțiuni importante desfășurate; și așa mai departe. Acestea au fost doar câteva idei, temele pot fi numeroase - aparținând de viața virtuală, cât și de cea reală.

PARAMEDICS

Sugestie: Adăugare sistem de injecții; sintaxe: [/injection <playername / playerid> <money>], [/getinjections <cantitate>] (doar din HQ; apărută nouă rubrică în [/stats] - Injecții deținute: N/A.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Paramedicii și-ar putea face datoria fără să aibe un vehicul al facțiunii și ar fi mai unic în comparație cu serverele rivale;

Alte detalii: Înjecțiile să poate fi administrate doar dacă pacientul, cât și medicul să fie pe jos, nu într-un vehicul terestru/aerian.

• ROMANUL. and C0ok13x like this

tumblr_nqcqwk33FM1u4okd8o1_400.giftele.gif

MadaliN.

MadaliN.

Advanced Member

• 209 posts

Sugestie: Salut, as dori sa bagati skin-ul 119 la Taxi  sa fie cel de lider / co lider, deoarece acela de batran ( 228 ) sa fie de responsabil, pentru ca nu avem skin de reponsabil, multumesc de sustinere. Inca un lucru, rank 6 sa poata folosi si ei /l in sa sfatuiasca gen injuratura etc, adica cand nu este lider-ul on sa poata intreba si rank 6, eu zic ca este ok, si multe altele la rank 6 sa poti discuta etc.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi de folos cea cu skin-ul deoarece nu avem skin de responsabil  / tester si eu cred ca ajuta foarte mult.

Alte detalii: Nu am, multumesc frumos de intelegere, sper sa se adauge macar skin-urile.

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Taxi

Sugestie: Cand un client intra intr-un taxi, el sa poata puna pe harta un checkpoint, care sa ii apara taximetristului.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: S-ar reduce numarul de Post-hunterii.

Alte detalii:-

• KluBowE, Dumy.Dragos and Rower like this

Sh4dow.

Sh4dow.

Advanced Member

• 343 posts

Sugestie:  Paramedicii sa poata vinde heath pack-uri si sa se adauge in raportul lor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt de parere ca raportul paramedicilor este foarte usor la rank 1, comparand cu un mafiot la rank 1.

ZjwO6UO.png

Kumae

Kumae

Advanced Member

• 61 posts

Sugestie: La S.I sa apara pe chat cand cineva accepta o comanda.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: De multe ori se intampla sa accept pe cineva iar cand ajung la el respectivul sa dea licenta cu alt instructorul deoarece acel instructor nu are de unde sa stie ca eu l-am acceptat.

Alte detalii: nu.

• Nybras likes this

Alpha

Alpha

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Aș propune să se facă facțiunile de Riders ( șoferi profesioniști de mașini sport. ) ca la mafii numai că pașnice .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii ca un FreeTime as spune eu ca la facțiunile de mafii. Să demonstrezi și altora abilitățile tale de a conduce.

Alte detalii: Fiecare factiune de Riders să aibă un nume decent unei bande de șoferi profesioniști . Și aceste facțiuni pot să facă war-uri numai că pe întreceri de mașini . Prin urmare vor fi niste rute ( in oraș cum fac alții din Fast & Furious de exemplu ) și se vor da infernusuri / Bullet-uri .. depinde de rută , sunt mai multe idei dacă vreți să modificați ceva. War-urile vor fi 1v1 ( jucătorii din facțiunile Riders care se pricep cel mai bine la condus mașini sport . Va alege liderul jucătorul care se va întrece. )

Regulament General :
1. Cursele dintre Facțiuni să fie stabilită de Liderii acestora.
2. Numai Liderul are voie să aleagă un membru al facțiunei care să participe .
3. Când o cursă este câștigată de facțiunea respectivă aceasta poate lua locul de Dominare al Rutei respective. ( cum e /turfs la mafii . La Riders să fie /raceturfs )
4. La intrarea intr-o facțiune Riders va trebuii să-și arate experiența condusului cu Liderul în masina ( G ) pentru a vedea Liderul daca este suficient de bun pentru a participa la viitoare curse. 

Dacă Stafful vrea să mai adauge ceva la acest regulament sau să scoată sau să modifice are tot accesul , măcar ideea de benzi de curse să fie. Este de muncă dar merită pentru a nu mai fi spus pe la spate că uitați copia - , dar când vor afla alte servere ce sistem avem noi .. facțiune foarte bine dezvoltată și nouă cu o idee super vă spun eu ca va fii genial. Sper să gândiți pozitiv. Chiar mi-aș dorii sa existe aceste facțiuni de Race. Am încercat și mi-am pierdut o oră din viața mea pentru a da această idee. Decizia Voastră

Lupus

Lupus

Advanced Member

• 492 posts

Sugestie: 1. Sa fie adaugate cate 2 heli-uri speciale pe fiecare aeroport speciale pentru a da licentele pe ele, deoarece mai vine cate unu' cu licenta si ti-l fura in timp ce ai testul (stai jos).

2. Sa fie adauga cate 2 barci in fiecare oras speciale pentru a da licentele pe ele. (La fel ca la 1)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: 1. Nu s-ar mai fura heli-urile in timpul testului si nu va mai trebui sa te duci in ls in alt oras sa dai testele pentru ca nu exista heli-uri in ls. (La fel si cu celelalte orase).

2. La fel ca la 1.

Alte detalii: nope.

Edited by Lupus, 31 May 2017 - 06:12 AM.

mfC4EQc.png

Cybershot

Cybershot

Advanced Member

• 316 posts

NEWS REPORTERS

Sugestie: Sa se adauge un /quest pentru cei din NR sa dea x anunturi(/news).

XzTKOMA.png

RamyS1337

RamyS1337

Advanced Member

• 106 posts

Sugestie:Sa se puna automat /fare 500, atunci cand urci in taxi.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Taximetristii nu ar mai fi sanctionati pentru fare gresit.

xWtUb.gif

Auras97

Auras97

Member

• 13 posts

School Instructors

Sugestie: Ar trebui sa se mareasca raportul la instructori.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca sunt multi playeri care nu au licente, iar ei stau nepasatori si nu raspund cand ii cauti.

Alte detalii: Nu am.

• ThersoN., d3nnis001 and Hycan like this

Ady212

Ady212

Newbie

• 9 posts

Sugestie: Propun sa se reduca sau sa se scoata timpul de asteptare pentru ca un punct de raport sa se puna la un jucator transportat anterior.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece multi clienti doresc sa se duca, de exemplu, la un magazin, apoi la masina acestora.

Alte detalii: Nu.

Oligostrutu.666

Oligostrutu.666

Member

• 10 posts
Wrong.

Edited by Oligostrutu.666, 06 July 2017 - 01:38 PM.

Hattrick

Hattrick

Advanced Member

• 52 posts

Sugestie: School Instructors LS

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt multi jucatori civili ce doresc sa intre in factiuni.

Alte detalii: Nimic

http://steamcommunity.com/id/Secksdiin

Rocket League @Pro Player

rsz_dfnp3nixsaed05x.jpg

SkinnyJeans

SkinnyJeans

Advanced Member

• 60 posts

Sugestie: La live-uri, cand intervievatul da /q sa primim punct la raport. Sunt 10 de copii care dau /q la finalul live-ului si noi nu luam punct la raport.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  E evident.

Alte detalii:

D0cT0R

D0cT0R

Member

• 18 posts

Paramedic

Sugestie:Paramedic HQ, adica sa se schimbe HQ-ul paramedicilor, in urmatoarea zona, FORT CARSON, http://imgur.com/a/QOzAZ

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar semana mai mult cu jocul default, Gta San Andreas.

Alte detalii:Sper ca decizia mea sa fie luata in considerare

• Radu and AlbertoROYAL. like this

TP9CGvi.gifCu valoare si talent, eu rup orice oponent

d3nnis001

d3nnis001

Member

• 16 posts

School Instructors

Sugestie:Marirea raportului la instructorii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie ?:Instructorii isi termina raportul foarte repede iar dupa ce se vad cu raportul terminat isi dau telefoanele turn off si gata, ceilalti raman fara licente.Ar fi mult mai bine sa fie marit.

Alte detalii:Am incercat ore in sir sa dau de instructori, dar cand ii sunam si ziceam de licente inchideau apeleul, sper sa fiti de acord cu marirea raportului.

• D0cT0R and Virgil04 like this

signed bysignature1.jpg

ThersoN.

ThersoN.

Member

• 10 posts

School Instructors

Sugestie: Ar trebui sa se mareasca raportul la instructori.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca sunt multi playeri care nu au licente, iar ei stau nepasatori si nu raspund cand ii cauti.

Alte detalii: Nu am.

+1 

• high_ likes this

ThersoN.

ThersoN.

Member

• 10 posts

School Instructors

Sugestie:Marirea raportului la instructorii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie ?:Instructorii isi termina raportul foarte repede iar dupa ce se vad cu raportul terminat isi dau telefoanele turn off si gata, ceilalti raman fara licente.Ar fi mult mai bine sa fie marit.

Alte detalii:Am incercat ore in sir sa dau de instructori, dar cand ii sunam si ziceam de licente inchideau apeleul, sper sa fiti de acord cu marirea raportului.

+1

Paramedic

Sugestie:Paramedic HQ, adica sa se schimbe HQ-ul paramedicilor, in urmatoarea zona, FORT CARSON, http://imgur.com/a/QOzAZ

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar semana mai mult cu jocul default, Gta San Andreas.

Alte detalii:Sper ca decizia mea sa fie luata in considerare

+1

ThersoN.

ThersoN.

Member

• 10 posts

Sugestie: RAPORT INSTRUCTORI Sa se mareasca raportul la School Instructors

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Daca un instructor termina raportul in 2 minute nu mai acorda nici o licenta si noi trebuie sa stam 2-3 zile si cu greu in final sa optinem o licenta 

Alte detalii: Multi doresc asta, Nu este posibil ca pe un servar 1000/1000 sa nu ai licenta 

• kikos and FriZz like this

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users