Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
232 replies to this topic

Fheazy

Fheazy

Advanced Member

• 231 posts

Sugestie:  Cum spunea Caen, ceva nou pentru mafii, a-ti putea baga sa castige bani din urma bizz-urilor aflate pe turf-urile detinute de acestia, sa primeasca o taxa de 5-10% din castigul acelui bizz pe saptamana pentru asa zisa taxa de protectie :))

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Ar putea fi un plus 

Alte detalii: -

+1

yVL9bc9.pngPORTOFOLIU: CLICK

Kisame.ATENTAT

Kisame.ATENTAT

Member

• 22 posts

Sugestie: adaugarea comenzii /changetime si /changweather pentru mafioti.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: E foarte rau sa joci ziua la war, noaptea am putea sa ne vedem adversarii mult mai bine.

Alte detalii: -

Ar fi mult mai bine asa !

Zedekiel

Zedekiel

Member

• 18 posts

wrong

Edited by Zedekiel, 31 August 2017 - 03:07 PM.

MehDi

MehDi

Member

• 27 posts

adaugati mai multe sloturi de mafie  pentru ca toate 25/25

graphic.png

photo.jpg

SUBSCRIBE VA ROG

Koby19

Koby19

Member

• 24 posts

Sugestie: Scoatere friendly fire, adica sa nu mai poti ataca colegii mafioti corditi.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ca ieri la wars m-a omorat co lideru din greseala.

Alte detalii: Doamne ajuta.

• Benatar and LilSavage.ッ like this

wHn

wHn

Advanced Member

• 184 posts

Sugestie: Sa nu mai putem da damage intre aceasi membri a unei mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Unele mafi au skinuri asemanatoare si din acest motiv ne atacam intre noi/

Alte detalii: Sper sa se aplice

• CATALIN, fastforward and HERWiT like this

mtpRn3l.png

ZeL.

ZeL.

Advanced Member

• 222 posts

Sugestie: O sala de antrenamente pentru fiecare mafie unde poti sa dai /buygun la orice arma indiferent de rank.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca acolo ai putea da /buygun la orice arma indiferent de rank fara a consuma mats.

Alte detalii: Poate o bagati si voi ca e foarte utila.

Sugestie: Comanda /ft (faction test) si id, cand o folosesti jucatorul respectiv sa primeasca rank 0 in factiunea respectiva si sa i se dea /tog si /turn off la toate comenzile posibile, cand a trecut testul, tester-ul sa dea /members -> jucatorul respectiv cu rank 0 -> trecut / picat testul si sa poata intra in HQ sa dea order pentru proba deagle in cazul mafiilor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca este mult mai util asa si nu vad de ce nu.

Alte detalii: Sper sa se bage.

Edited by ZeL., 06 September 2017 - 09:44 AM.

• Blondu, SkizoDie, Bluequality and 4 others like this

Rank 6 Red Dragon Triads ->>

Posted Image

EnforceR

EnforceR

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Adaugarea war-urilor sambata si duminica.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Mai multa activitate pentru mafioti.

Alte detalii: Consider ca este nevoie de mai multa activitate deoarece avem 2 ore de luni pana vineri 10 ore in total de war-uri. 240 de ore sunt in total de luni pana vineri, consider ca nu este echilibrat de loc, doar 10 ore din 240. 

Khalon_Field

Khalon_Field

Member

• 22 posts

Au mi-as dori sa fie mai multe turfuri.

Tajiw0w

Tajiw0w

Newbie

• Pip
  • 0 posts

Sugestie: Sa fie wars si sambata si duminica, macar o ora.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Atunci o sa aiba toti membrii de mafie liber si o sa fie fain.

Alte detalii: Sper sa tine-ti cont de sugestia mea.

Las-o asa.

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 180 posts

ma scuzati sunt prea prost sa fac diferenta dintre quote si edit scz

Edited by hippo PAR ANORMAL, 25 September 2017 - 03:18 PM.

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 180 posts

Sugestie: sa se creeze un server special pentru waruri

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: o sa las mai jos niste chestii

deci bai baieti, inainte sa detaliez uitati-va cum sunt warurile acum: 

sa nu mai zic ca s-au si oprit warurile dn cauza asta, eu propun altceva. sa se faca un server cum e cup.nephrite, doar ca de waruri, si sa fie scoase toate comenzile inutile care cauzeaza lag, inclusiv questuri, baloane etc ce le fac doar medicii si civilii, job, nu ma mai lungesc, intelegeti voi, strict warul sa ramana.

pai unii ar zice: da bai hipo si eu stau fac ore acolo si is respins dupa nush unde ca nu am ore, ar trebui sa fie intr-un fel contorizate in ambele parti, faci legatura cum e in panel, acolo crede-ma ca nu ar mai fi lag. pe langa ca pentru toti e lag in oraru de waruri, si mafioti si restu de sv, asa ar fi mult mai bine. sv sa aiba aproximativ 250 de sloturi, sa aiba voie DOAR mafiotii sa intre care sunt in mafie pe ruby, sa nu se scoata mafiile, doar warurile sa fie acolo, de ce 250 si nu 200 cate sloturi sunt? eu zic sa fie pusi niste ''responsabili de tw'' acolo, care sa aiba ca un fel de raport de tw-uri.

si acum sa nu zica taximetristii: cum au rezistat mafiotii vechi pana acum vor si rezista, v-am dat mai sus un video cum e acum, si acum video cum a fost la inceput: 

nu, nu ma laud, pur si simplu nu merita sa pun un war montage, e o faza scurta, sistem de war simplut, cum le place tuturor si pentru evitarea c-buglui cum e pe A/D  sa primesti freeze o secunda, nu o sa mai faca nimeni, daca faci esti teoretic mort, practic depinde cat de pareza e adversarul. hai k nu ma mai lungesc, vedeti si voi ce mafioti erau mai demult si ce sunt acum

//UN MIC EDIT: Pe langa asta, vedeti N statusuri cum ca nu au loc sa intre pe server, asa ar fi MULT mai liber, multi mafioti mai joaca doar pentru waruri si s-ar mai si elibera din sloturi, doar avantaje.

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 180 posts

wrng

chowderBMB

chowderBMB

Advanced Member

• 396 posts

Sugestie: sa se creeze un server special pentru waruri

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: o sa las mai jos niste chestii

deci bai baieti, inainte sa detaliez uitati-va cum sunt warurile acum: 

sa nu mai zic ca s-au si oprit warurile dn cauza asta, eu propun altceva. sa se faca un server cum e cup.nephrite, doar ca de waruri, si sa fie scoase toate comenzile inutile care cauzeaza lag, inclusiv questuri, baloane etc ce le fac doar medicii si civilii, job, nu ma mai lungesc, intelegeti voi, strict warul sa ramana.

pai unii ar zice: da bai hipo si eu stau fac ore acolo si is respins dupa nush unde ca nu am ore, ar trebui sa fie intr-un fel contorizate in ambele parti, faci legatura cum e in panel, acolo crede-ma ca nu ar mai fi lag. pe langa ca pentru toti e lag in oraru de waruri, si mafioti si restu de sv, asa ar fi mult mai bine. sv sa aiba aproximativ 250 de sloturi, sa aiba voie DOAR mafiotii sa intre care sunt in mafie pe ruby, sa nu se scoata mafiile, doar warurile sa fie acolo, de ce 250 si nu 200 cate sloturi sunt? eu zic sa fie pusi niste ''responsabili de tw'' acolo, care sa aiba ca un fel de raport de tw-uri.

si acum sa nu zica taximetristii: cum au rezistat mafiotii vechi pana acum vor si rezista, v-am dat mai sus un video cum e acum, si acum video cum a fost la inceput: 

nu, nu ma laud, pur si simplu nu merita sa pun un war montage, e o faza scurta, sistem de war simplut, cum le place tuturor si pentru evitarea c-buglui cum e pe A/D  sa primesti freeze o secunda, nu o sa mai faca nimeni, daca faci esti teoretic mort, practic depinde cat de pareza e adversarul. hai k nu ma mai lungesc, vedeti si voi ce mafioti erau mai demult si ce sunt acum

//UN MIC EDIT: Pe langa asta, vedeti N statusuri cum ca nu au loc sa intre pe server, asa ar fi MULT mai liber, multi mafioti mai joaca doar pentru waruri si s-ar mai si elibera din sloturi, doar avantaje.

sau sa deschida saphir rada 

wTcaFVC.png

chowderBMB

chowderBMB

Advanced Member

• 396 posts

Sugestie: Sa nu mai putem da damage intre aceasi membri a unei mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Unele mafi au skinuri asemanatoare si din acest motiv ne atacam intre noi.

Alte detalii: Sper sa se aplice. 

Sugestie: In cadrul mafiilor sa se puna sa poti da /fvr si la rank 4.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt zile in care liderul/co nu poate intra si in majoritatea mafiilor nu sunt membrii care detin rank 5 sau serverul este full si respectivii nu pot intra.

Alte detalii: Sper sa se aplice.

• Sterly, Kileps, Alexandrov and 1 other like this

wTcaFVC.png

AIMBOT

AIMBOT

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Sa se faca update-uri la mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece mafiile nu au mai suferit un update foarte mare. Doar fix-uri.

Alte detalii: PE SCURT SA MAI FACETI IN PLM UPDATE-URI LA MAFII CA ATI UITAT CA EXISTA PE SEVER !

MoxREALU

MoxREALU

Advanced Member

• 84 posts
Sugestie: Mărirea turfurilor ca aici https://imgur.com/a/u0hHu
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Unele turfuri sunt prea mici, unele sunt prost pozitionate, etc.
Alte detalii: Sper sa se adauge.

Sugestie: Adăugarea a încă 5 sloturi pentru mafii.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Dacă se adaugă aia cu mărirea turfurilor, să se adauge inca 5 sloturi.
Alte detalii:  -

Sugestie:  Refacerea sistemului de damage.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Nu intra bine glontul, e enervant.
Alte detalii: -

Sugestie:  Combat / Rifle de la rank 4-5
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Rank 3 il faci prea repede si sa fim seriosi, combatul e prea op, asa sa il aiba doar cei cu un rank mare in factiune.

Sugestie:  Fara damage la coechipieri.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Majoritatea se joaca cu timecyc, noaptea skinurile sunt negre si ne incurcam, dam din greseala intr-un coechipier, iei fw.

Rezumat

• hippo PAR ANORMAL likes this

aBz1J9S.png

Kecruez

Kecruez

Advanced Member

• 48 posts

Sugestie: Este o propunere legata de mafii. Mai exact, sugestia mea este ca minimul de zile care esti obligat sa stai ca sa nu primesti Faction Punish sa fie scazut la 10 zile deoarece este mult mai diferit fata de alte factiuni in mafie.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Majoritatea dintre voi cand intrati intr-o mafie stati foarte putin, probabil pentru ca este stres. Sa facem o schimbare.

Alte detalii:  :D  :D  :D

Unlown

Unlown

Advanced Member

• 308 posts

Sugestie: Sa nu mai poti scrie pe chat-ul de la paintball.
Cu ce ajuta server-ul? Pai, m-am saturat de toti ratatii care sufera cu m4 low, furi, clar si alte vorbe de sampisti autisti prosti

1roki8.gif    

KRUEGER

KRUEGER

Advanced Member

• 304 posts

Sugestie: Sa se scoata combat shotgun-ul.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: 1. Poti trage prin "pereti" cu ea. 2. Putem evita post-urile cu pereti la war. 3. Daca prinzi un stun cu ea esti ca si mort, nu mai are ce sa-ti faca. 4. Unii fac acel bug sa poti avea gloante infinite la el, adica nu gloante infinite, practic se reincarca dar nu mai fac animatia. 

Alte detalii: Mi s-a luat de war-urile cu combat, as vrea sa fie ca pe vremuri. Doar m4, deagle si rifle.

• iCristian, Cristiw0w, WorMeX and 17 others like this

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users