Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
168 replies to this topic

Stefan3din3

Stefan3din3

Member

• 14 posts

Sugestie:In dreapta la ,,War stats,, sa nu apara ,,Damage dealt,, si ,,Damage taken,, ci sa apara ,,kils,, si deaths,,.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Deoarece bestul este pe K/D, nu pe damage dealt/damage taken.

Alte detalii:-

• HyperCC, Esu., RaYmOnD.CIT and 1 other like this

RaYmOnD.CIT

RaYmOnD.CIT

Newbie

• 5 posts

Sugestie:Marire turfurilor ca acestea:http://imgur.com/a/kXGnC

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Aceasta sugestie ar fi buna deoarece sunt multi mafioti si nu ai loc pe turf la war.Uneori o mafie e pe turf si cealalalta in afara acestuia.

Alte detalii:Sper sa fie aplicat acest update!

• RyderAdv and Oarga like this

verisorSENZATiE

verisorSENZATiE

Newbie

• 1 posts

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Aceasta sugestie ar fi buna deoarece sunt multi mafioti si nu ai loc pe turf la war.Uneori o mafie e pe turf si cealalalta in afara acestuia.

• Korag and RaYmOnD.CIT like this

Oarga

Oarga

Newbie

• 1 posts

Daca ar fii dupa mine as aplica mai multe update-uri in ceea ce priveste mafiile. In primul rand as mari numarul de sloturi disponibile pentru a intra in ganguri deoarece 25 mi se pare un numar foarte mic la o comunitate asa de mare precum ruby.nephrite si nu neaparat doar la mafii ci si la celelalte factiuni, mai pe scurt: prea multi civili. In al doilea rand as modifica turfurile, cred ca acestea sunt intr-o mare parte luate de pe bug, adica mie mi se pare ca seamana foarte mult cu respectivele. Mie mi se pare ca sunt destul de mici, iar daca o sa maresti numarul de sloturi or sa fie mult prea mici. Parerea mea si sugestia mea este sa le modifici gen cum e pe Bz, asa gangsterii vor avea mai mult spatiu sa se desfasoare. Sper ca sugestia mea sa fie luata in considerare, multumesc. 

• RaYmOnD.CIT likes this

MoxREALU

MoxREALU

Member

• 18 posts
Sugestie:[2 Besturi // 2 worsturi] 1 best pe scor (diferenta killuri - death-uri) si unul pe damage acordat.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Impacam si oaia si capra, gen cu e pe mix la war arena.
Alte detalii: 

Korag

Korag

Advanced Member

• 53 posts

Sugestie:Sugestia mea este adaugarea unei sali speciale de training pentru mafioti,Cu /buygun in el sa nu mai primeasca toti mafioti amenzi pentru mats luate sau sa consume materiale pentru duele

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Mafioti nu vor mai primi amenzi,Duelele se pot face in training unde nu poate fi ranit un civil/cop/mafiot care nu e bagat in acel duel.

Alte detalii:Doresc sa se acorde o incercare pentru acesteasta sugestie.

Edited by Korag, 26 August 2017 - 05:42 AM.

• Sinky, Mickey69 and Carl Johnson like this

mgm9bC7.gif

Mickey69

Mickey69

Advanced Member

• 34 posts

Sugestie:Sugestia mea este adaugarea unei sali speciale de training pentru mafioti,Cu /buygun in el sa nu mai primeasca toti mafioti amenzi pentru mats luate sau sa consume materiale pentru duele

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Mafioti nu vor mai primi amenzi,Duelele se pot face in training unde nu poate fi ranit un civil/cop/mafiot care nu e bagat in acel duel.

Alte detalii:Doresc sa fie o incercare pentru acesteasta sugestie pentru ca ar fi perfect.

buna sugestie

mgm9bC7.gif

NewBoy

NewBoy

Member

• 10 posts
Am eu o propunere pentru mafii .Sa se facă un sistem de jaf .Ca mafiot sa dai /jefuieste [id-ul jucatorului] iar acela sa se pună automat cu mâinile sus,mafiotul stand cu /aim în fata acestuia .Victimei i se va cere o suma de bani și eu ziceam ca ar fi interesant sa fie pe skill (la skill 1 20k samd),iar dacă victima nu vrea sa plateasca ( sa fie o comanda de genul /plateste [id-ul mafiotului] acesta sa îl omoare și sa primească dublul de bani pe care o cerea ( în loc de 20k 40k de exemplu ) .Aceste jafuri sa intre în raportul mafiilor și dacă aceștia sunt prinși de politie sau victima sa îi raporteze ( prin /call 112 sa spună ca a fost jefuită ) mafiotul sa primească wanted .Eu zic ca ar fi foarte interesant și benefic pentru mafii, sa nu conste raportul doar în mats și participarea la wars.Daca va place propunerea cate un +1 ar fi de ajutor.

Mr_Marius

Mr_Marius

Advanced Member

• 105 posts

NGLhwU7.png

s0v8WGu.png

UDiNOV

UDiNOV

Newbie

• 4 posts

Sugestie:  Cum spunea Caen, ceva nou pentru mafii, a-ti putea baga sa castige bani din urma bizz-urilor aflate pe turf-urile detinute de acestia, sa primeasca o taxa de 5-10% din castigul acelui bizz pe saptamana pentru asa zisa taxa de protectie :))

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Ar putea fi un plus 

Alte detalii: -

BoysWTF

BoysWTF

Advanced Member

• 56 posts

+1

• koramanatos likes this

fuzBkTa.gif

Eaq8v6x.gif

Carl Johnson

Carl Johnson

Advanced Member

• 47 posts

Alte detalii:Doresc sa se acorde o incercare pentru acesteasta sugestie.

E ceva

Sunt Citar la roll.

Dovada:

Spoiler

AlbertoREVOW.

AlbertoREVOW.

Newbie

• 4 posts

Sugestie:Eu zic sa puneti iar mafiile la nivelul 7.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru cei care vor in mafii ca sa nu mai faca nivelul 10 sa stea 10-15zile,si asa face din prima nivel 7 si intra in mafie.

Alte detalii:pa

Koby19

Koby19

Member

• 24 posts

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru cei care vor in mafii ca sa nu mai faca nivelul 10 sa stea 10-15zile,si asa face din prima nivel 7 si intra in mafie.

Eu am facut in 4 zile, dar e buna sugestia.

• Hakan likes this

Mr_Marius

Mr_Marius

Advanced Member

• 105 posts

-

Edited by Mr_Marius, 28 August 2017 - 06:24 PM.

NGLhwU7.png

s0v8WGu.png

Rimses

Rimses

Newbie

• 1 posts

Sugestie:Sa se faca un al doilea server doar pentru mafioti pentru a evita lagul si turfurile sa se updateze pe serverul principal.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru inlaturarea lagului.

Alte detalii: .

• Kip likes this

wHn

wHn

Advanced Member

• 114 posts

Sugestie: Sa se puna Combat Shotgun la rank 5 din nou.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: La 14 zile toti vor juca cu Combat Shotgun si se va uita de deagle la apropiere, e o arma urata si nu e potrivita pentru duele. Cel mai protivit e deagle/m4/rifle. Asta e setul cel mai bun pentru duele. 

Alte detalii: Sper sa se aplice.

• Buzunarellu likes this

mtpRn3l.png

DanielFCVPLM

DanielFCVPLM

✪ ayylmao ✪

• 711 posts

Sugestie: Sa se puna 2 attack pe zi si 2 defend.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece ar fi un echilibru intre mafii, si ar fi mai legit.

Alte detalii: Sper sa se aplice.

• rais and Doru. like this

Be who you want to be, not who others want you to be.

mPQi2Ig.png

Hakan

Hakan

Member

• 12 posts

Ar fi o idee.

Alexush

Alexush

Newbie

• 4 posts

.

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users