Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
169 replies to this topic

Buzunarellu

Buzunarellu

Advanced Member

• 87 posts

Sugestie: In vw la tw sa nu iei kick daca esti afk mai mult de 10 minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cand esti tras la tw si te tine mult,de obicei,primesti kick dupa 10 minute si nu te mai poti conecta la loc pentru ca server-ul este full si risti sa primesti fw.Nu mi se pare corect sa primesc fw datorita adminului care ma tine o gramada de timp la tw.

Alte detalii: -

+1 mi-am luat kick astazi si risc sa primesc fw din cauza faptului ca am stat 30 de minute la conectare si le-am pierdut.

O6Sns3Y.png

ZxEj4sb.png

Rayner

Rayner

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Sa iti poti crea Combat Shotgun cu comanda /creategun.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi si aceasta arma mai folosita deoarece nu sunt multi lideri care tin foarte mult si nu ai cum sa faci rank5 ca iei wipe.

• RYUKE likes this

SLYCK

SLYCK

aroganță, fiță și prestanță

• 617 posts

Sugestie: Schimbarea delay-ului la fail.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Daca ai multe turfuri nu poti da attack pentru ca primesti attack din alta parte mereu.

Termini un war si dă cealaltă mafie.

Alte detalii:

Prinzi attack daca dai primul (14:00) sau daca intervine o mafie din alt oras.

Un delay de 25/30minute ar fi foarte ok pentru fail puncte/membrii.

Un war dureaza 20 de minute, daca mafia X primeste fail, mafia X primeste 25/30 minute delay - mafia Y pe care mafia X a atacat-o are timp sa dea war unde doreste.

Daca mafia Y este atacata de cealalta mafie din oras (Z) (prezent doar in LS/LV pentru că SF are doar 2 mafii, ceea ce este unfair as fuck), mafia Y incă are 5/10 minute timp dupa terminarea acelui war  să dea attack unde dorește.

Sugestie: Remodelarea turfurilor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Unele turfuri sunt prea mici pentru 20 de membrii x2 mafii = 40 membrii pe turf, devine mai mult un fel de Paint pe echipe (ex. turf 6/5 etc.)

Schimbarea unora sau remodelarea tuturor in turf-uri egale/aproape egale ar fi mult mai bine.

Alte detalii: Ar trebuii impartite turfurile cu pozitie (turf 10, 7, 1, 16) in mai multe turfuri unde ambele mafii sunt egale dpdv al pozitiei.

De exemplu pe skate (turf10) daca ai 5 oameni pe partea opusa pe unde poti sa urci, castigi turful usor.

Turf 7 are mall de langa turf 5 + cladirea unde este aproape imposibil sa scoti pe cineva.

Turf 1 are acea locatia la PNS unde cu greu te scoate cineva.

^ Astea doar in LS, mai este parcare LV, groapa LV, si pe SF cladirile de pe turf 54/55 etc.

~ Intr-o zi se pot face toate de mai sus, s-ar schimba foarte mult atmosfera war-ului.

• qTalonBOMBARUSA, xAdrian, Sh4dow. and 13 others like this

Posted Image

Los Aztecas // 18.08.2017 // Los Santos albastru <3

Sh4dow.

Sh4dow.

Advanced Member

• 343 posts

Sugestie: Legalizarea modurilor de tip "Cleo / asi " pentru o saptamana

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie? As vrea sa vad parerea mafiotilor daca le convine sa joace cu moduri cleo, gen sa ai harta mai mare etc.

ZjwO6UO.png

wHn

wHn

Advanced Member

• 120 posts

Sugestie: Deelay-ul la attack atunci cand o mafie primeste fail / nu castiga la puncte sa se mareasca.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca o mafie ca RDT nu poate prinde attack din aceasta cauza, ne ataca Russian, le dam fail / ii batem la puncte ne ataca crips si asa mai departe, noi nu prindem attack.

Alte detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia mea.

• gabyyyy likes this

mtpRn3l.png

DrindAdv

DrindAdv

Member

• 11 posts

Sugestie: Sa fie implementata o noua sectiune pe panel la categoria "Statistici ale server-ului"  ce sa contina un top al mafiotilor bazat pe raportul dintre kill-uri/death-uri.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece mafiotii s-ar stradui mai mult sa joace mai bine la war-uri pentru a aparea in top.

Alte detalii: Los Aztecas POWER ! ! !

Edited by DrindAdv, 18 August 2017 - 03:12 PM.

• oLandezuFCVPLM, CaptainBarbossa and kepzanu like this

9apkBP5.png

cDLYKnQ.png

oLandezuFCVPLM

oLandezuFCVPLM

Advanced Member

• 263 posts

Sugestie: Sa fie implementat o noua sectiune pe panel la categoria "Statistici ale server-ului"  ce sa contina un top al mafiotilor bazat pe raportul dintre kill-uri/death-uri.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece mafiotii s-ar stradui mai mult sa joace mai bine la war-uri pentru a aparea in top.

Alte detalii: Los Aztecas POWER ! ! !

+1 drand

OLANDEZU SIDDAT GOYAL PUTEREA MOLDOVEI

Posted Image

Posted Image

Tevzadze

Tevzadze

Member

• 11 posts

Sugestie: Sa nu mai poti da /togsurf pe turf in timp ce se desfasoara war.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca ai un avantaj fata de ceilalti, si pentru ca poti sa fii sanctionat din greselile altora cum am fost eu, Am primit warn deoarece m-am urcat pe masina iar baiatu ala avea /togsurf si nici nu mi-a zis..

Alte detalii: Sper sa se ia in considerare.

gabyyyy

gabyyyy

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Sa se puna la loc sistemul de mafii, pentru ca dupa mine este o prostie sa ai scorul facut din cat damage dai sau iei, era mai bine inainte cand era scorul pe kill-uri, acum poti sa iei worst si cu scor pe plus si este o prostie, propun sa se puna sistemul vechi de mafii la loc.

• Mr_Marius, RedJohn and MihaiCiurea.. like this

cosmin3/3

cosmin3/3

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Sa se puna la loc sistemul de mafii, pentru ca dupa mine este o prostie sa ai scorul facut din cat damage dai sau iei, era mai bine inainte cand era scorul pe kill-uri, acum poti sa iei worst si cu scor pe plus si este o prostie, propun sa se puna sistemul vechi de mafii la loc.

+1 my mia

MihaiCiurea..

MihaiCiurea..

Newbie

• 1 posts

+1

• Choke.Nephrite and Stefan3din3 like this

Mr_Marius

Mr_Marius

Advanced Member

• 111 posts

+1

NGLhwU7.png

s0v8WGu.png

Keisz

Keisz

Advanced Member

• 40 posts

Sugestie: Ori sa scoata de tot anticheat-ul ori sa fie pentru toata lumea, toti civilii de lvl 5 rup paintu.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu din cauza ca nu poti sa mai folosesti coduri, dar face foarte mult lag, de la 101 fps-uri pe care le aveam inainte acum pe turf am 60-70.. face mult lag cand pui tinta si tragi.

Alte detalii: Sper sa se faca ceva.

Choke.Nephrite

Choke.Nephrite

Member

• 17 posts

+1

Sh4dow.

Sh4dow.

Advanced Member

• 343 posts

Sugestie: adaugarea comenzii /changetime si /changweather pentru mafioti.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: E foarte rau sa joci ziua la war, noaptea am putea sa ne vedem adversarii mult mai bine.

• Kisame.ATENTAT likes this

ZjwO6UO.png

SLYCK

SLYCK

aroganță, fiță și prestanță

• 617 posts

Sugestie:

1. Daca ai peste 95 viata+ sa nu poti lua "pastila" de HP de pe jos.

2. Remodelarea turfurilor, unele sunt prea mici, altele prea mari cu prea multe pozitii.

3. Cand omori pe cineva / esti omorat de cineva sa apara in chat de cine / pe cine, arma si distanta kill-ului, si o optiune sa dai tog la acest lucru.

4. Delay modificat atunci cand dai fail unei mafii, fie de puncte/oameni. Un 30 de minute would be ok!.

5. Combat shotgun-ul sa fie adus la damage-ul normal, nu nerfuit, zici ca trag cu apa in dușmani, e rea arma, macar puneti-o la r3+ daca tot e, n-ai de ce sa o folosesti oricum.

Niste statistici pentru mafioti pe panel, gen leaderboard cu cele mai multe kills, deaths, used drugs, etc. si o mapa cu toate turfurile updated in timp real si mafia care controleaza turfu'.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca war-uri frumoase si pentru ca mafioti.

• Blondu, Sh4dow., ZAKO and 12 others like this

Posted Image

Los Aztecas // 18.08.2017 // Los Santos albastru <3

Znick

Znick

Member

• 10 posts

Sugestie: Sa se faca o comanda prin care lider/co-liderul sa poata incepe un antrenament ( simulare de war daca putem spune asa ) pe orice turf doreste iar automat toti mafioti din acea factiune care sunt online sa fie repartizati in doua echipe ( Nu prea cred ca merge sa se faca asa ceva cu resursele care stiu ca sunt foarte limitate in PAWN dar ceva aproximativ la fel zic eu ca merge facut )

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Mafioti ar putea sa isi antreneze skill-urile pentru war ( Si sunt sigur ca se va observa asta )

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

rUCe6wP.gif

MAGiSEN

MAGiSEN

Helper

• 277 posts

Sugestie: Sa se bage sistemul k/d inapoi si sa se primeasca si asisturi cand face cineva un kill.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece cu sistemul actual si cand esti in out iti contorieaza damage-ul pe care l-ai luat si cu acesta poti lua si best si worst.

Alte detalii: Nu am.

• Keisz and RedJohn like this

Posted Image

BoysWTF

BoysWTF

Advanced Member

• 56 posts

Sugestie:In timpul war-uri cand cineva e inafara turfului sa nu ii mai vada pe cei din turf. Asa ar mai ok zic.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Iti grija ca poti lua warn si FW pentru out of turf.

Alte detalii: Sper sa fie implementata.

Edited by BoysWTF, 20 August 2017 - 07:28 PM.

fuzBkTa.gif

Eaq8v6x.gif

Kenzo

Kenzo

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie:Zic ca dmg-ul la combat este prea scazut si nu prea il foloseste nimeni propun sa fie marit dmg-ul la combat si sa fie si el de folos in joc si zic sa se bage si tec-9.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Cred ca combat-ul ar fi mai folosit pana acum eu nu am vazut sa fie folosit la tec ar fi frumos sa se bage deoarece este o arma care te poate ajuta mult daca esti low si vine un barbat sa te atace.

Alte detalii:Sper sa fie implementate deoarece ajuta la joc.

• DrindAdv likes this

2s1xkrq.jpg

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users