Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
139 replies to this topic

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 155 posts

Exista admini capabili care pot prinde din /spec, de obicei testele tw oricum nu sunt foarte folositoare. Chestia e sa ii vezi in joc cum ii intra gloantele. E cam absurd ca un om normal sa bata 6-7 la rand.

singuru care face tw e narda, dar cand auzi ban aiurea te gandesti la narda asa ca e degeaba, nu e eficient, stai sa filmezi pe unu 20-30 de min la war in alea faci 3 tw, nu trb sa verifici peste tot doar basicurile 2-3 min un tw  nu e greu, cine are cod il gasesti rpd sau nu-l gasesti aia e ideea

Ibiza.

Ibiza.

Advanced Member

• 36 posts

Sugestie:Sa se legalizeze fast connecteer pentru cei din mafii, iei un crash in timpul warurilor, stai 1 ora jumate la conectare si tu iei fw, iar pe nimeni nu intereseaza

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ne ajuta... sa nu mai luam fw nush.

Alte detalii:da

• Safu likes this

AWE50ANBRAT

AWE50ANBRAT

Member

• 21 posts

Sugestie: Sa fie marit delay pentru mafia ce primeste fail (fail la oameni - delay 25-30 min / fail la puncte - delay 15-20 min)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Daca o mafie cucereste un oras intreg (Italian cazul de fata San Fierro) si vrea sa mearga in alt oras dar toate celelalte mafii au war este imposibil sa prinda pentru ca Rifa (care a primit fail) are delay doar 10 minute. Sa zicem ca celelalte mafii au time 15, cum sa mai prinzi tu attack? E super enervata treaba asta, dai 6 fail-uri la oameni si nu ai timp sa dai un attack.

Alte detalii: +1

+1

Safu

Safu

Newbie

• 2 posts

Sugestie:Fastconnect permis in mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Serverul e mereu 1000/1000, am patit sa stau si 45 minute la conectare, daca iei un crash sau ceva in timpul war-ului, mult succes sa mai intri iar si sa nu iei fw.

Alte detalii:-

• DuNe., ZeL. and Uzzi.REVANSA like this

ZeL.

ZeL.

Advanced Member

• 86 posts

Sugestie:Fastconnect permis in mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Serverul e mereu 1000/1000, am patit sa stau si 45 minute la conectare, daca iei un crash sau ceva in timpul war-ului, mult succes sa mai intri iar si sa nu iei fw.

+1

Rank 6 Russian, cf

XPsdQRd.jpg?1

Pai da' ce-ai facut ma nene ma  

O6Sns3Y.png  

Limitless

Limitless

Advanced Member

• 293 posts

Sugestie : Sa  nu mai poti vedea scorul din timpul warului .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai asa ar intra pe turf asa zisii "mafioti" si nu ar mai sta in HQ  cu gandul sa castige turful la o diferenta de 2-3 puncte, asa warurile or sa fie mult mai tari si nu am mai sta sa alergam dupa fiecare membru care fuge pe tot turful. In concluzie : Daca nu ar sti care este scorul

din timpul mafiei, nu se mai stie cine conduce si asa ar venii totii pe turf si nu s-ar mai baza pe cateva puncte diferenta ca sa se castige la limita .

Alte detalii : +1 daca esti de acord.

Edited by Limitless, 01 August 2017 - 03:16 AM.

• Buzunarellu and bobertROYAL like this

Cristiw0w

Cristiw0w

Advanced Member

• 244 posts

Sugestie:Propun să se interzică această poziție 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Păi tu fiind acolo poți să-i vezi pe unde vin, și dacă sunt mai mulți în groapa aia nu prea ai șanse să urci.

• DivisioN, ZAKO, MadSAKALU and 4 others like this

poU79Z0.png

qRazvaN

qRazvaN

Advanced Member

• 34 posts

Sugestie:Propun să se interzică această poziție 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie? :Păi tu fiind acolo poți să-i vezi pe unde vin, și dacă sunt mai mulți în groapa aia nu prea ai șanse să urci.

Pro.

SHiRO

SHiRO

Advanced Member

• 254 posts

Sugestie: Propun să se adauge un script, cv, când cineva e pe turf și trage în tine, iar tu nu ești, să nu iei damage. Mi s-a luat de asta, jur.

De ce crezi ca ar fi de folos această sugestie?: Hai că mai trebuie să și răspund aici.

Alte detalii?: N-am așa cv.

Bauta

Bauta

Advanced Member

• 37 posts

Sugestie: Sa fie marit deelay-ul la fail la 20 de minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca unele mafii care au 0 turfs dau attack si nu permit altei mafii sa dea attack pe alte turf-uri.

Alte detalii: Sper sa fie aprobata aceasta propunere..

• Cristiw0w and GareTH like this

AfE7Bxb.pngVG5S4oB.png

AkiTa

AkiTa

Newbie

• 6 posts

Pro.

Pro.

CrossHeat

CrossHeat

Advanced Member

• 318 posts

Sugestie: Cand intrii pe turf sa se auda un sunet si sa scrie in chat "ai intrat pe turf" si "ai iesit de pe turf".

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Ar reduce sactionarea mafiotilor

Alte detalii: Din cate stiu a mai fost aceasta idee postata

ZjwO6UO.png

GareTH

GareTH

Advanced Member

• 61 posts
Sugestie: Daca alt coleg trage in tine in timpul warului si sunteti in virtualworld normal sa iti scada damage.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: La sfarsitul warurilor cand te da in virtualword-ul normal si imediat o alta mafie da atack pe mafia ta, trebuie sa cauti o masina sa bubui sau sa faci DM pe o masina sau alte variante si asa se pierde din timpul warului.

Alte detalii: Cand esti in virtualworld-ul warurilor sa fie lafel si colegii sa nu dea damage intre ei.

Edited by GareTH, 05 August 2017 - 06:31 AM.

• MadSAKALU, SLYCK.SPARTAN, Baph0met and 4 others like this
O6Sns3Y.png

Skeep

Skeep

Member

• 27 posts

Sugestie: Propun să se adauge un script, cv, când cineva e pe turf și trage în tine, iar tu nu ești, să nu iei damage. Mi s-a luat de asta, jur.

De ce crezi ca ar fi de folos această sugestie?: Hai că mai trebuie să și răspund aici.

Alte detalii?: N-am așa cv.

+1.

BWvRg0i.png

GareTH

GareTH

Advanced Member

• 61 posts

Sugestie: Daca tot s-a bagat update-ul sa poti merge cu masina pe turf, de ce sa nu putem merge la war cu masinile personale? La incepul warului masinile personale sa fie spawnate in virtual worldul warurilor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Masiniile nu se mai spawneaza singure cand intrii cu ele pe turf, iar acum liderul nu mai poate fi atent si la joc si sa dea FVR.

Alte detalii: Cred ca este o sugestie folositoare pentru server si o modalitate de a ajunge mai repede pe turf.

• Virgil, Sinky, ZeL. and 1 other like this
O6Sns3Y.png

XeLLo

XeLLo

Advanced Member

• 42 posts

Sugestie: Legalizarea fast-connect-ului pentru mafioti.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Intre orele 14-16 membrii mafiilor sunt OBLIGATI sa intre la war-uri altfel vor primi FW, in timp ce alti jucatori stau si fac job. Nu mi se pare corect, avand in vedere faptul ca unii jucatori primesc sanctiuni zilnic pentru acest lucru, ajungandu-se la demiterea lor din mafie + un Faction History distrus.

Alte detalii: Nu cred ca mai este nevoie de detalii.

• MihaiLeonard and Billosu like this

H52dSdq.gif

Spoiler

Billosu

Billosu

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Vreau ca regula fast-connect-ului sa fie actualizata doar pentru mafioti.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Frate, azi la war cred ca am stat in jur de o ora, de la 14:00 pana la 15:00 ca sa ma conectez pe server, si o ora e chiar putin, cred ca am fost norocos. Ca daca nu reusesc sa nu intru la war, o sa primesc FW, ceea ce e destul de urat, mai ales ca un rank 5 intr-o mafie este foarte greu de atins. 

Alte detalii: In plus, cel putin 200-300 dintre playerii de pe Nephrite folosesc fast-connect, si mi se pare nedrept ca un civil care doar face farm/afaceri etc. sa intre in maxim 20 secunde, iar mafiotii care au un raport zilnic de 2 war-uri minime sa astept o ora sau chiar 2 sa intre pe server.

.Pax.

.Pax.

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Vreau ca regula fast-connect-ului sa fie actualizata doar pentru mafioti.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Frate, azi la war cred ca am stat in jur de o ora, de la 14:00 pana la 15:00 ca sa ma conectez pe server, si o ora e chiar putin, cred ca am fost norocos. Ca daca nu reusesc sa nu intru la war, o sa primesc FW, ceea ce e destul de urat, mai ales ca un rank 5 intr-o mafie este foarte greu de atins. 

Alte detalii: In plus, cel putin 200-300 dintre playerii de pe Nephrite folosesc fast-connect, si mi se pare nedrept ca un civil care doar face farm/afaceri etc. sa intre in maxim 20 secunde, iar mafiotii care au un raport zilnic de 2 war-uri minime sa astept o ora sau chiar 2 sa intre pe server.

+1,ai fost norocos,eu nu m-am putut conecta timp de 2 ore si am pierdut war-ulr,riscam fw.

Respectă și vei fi respectat!

Tevzadze

Tevzadze

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Sa fie voie cu fast connect in mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Stau de o ora la conectare, m-am facut cu un fw

STEiNER

STEiNER

Member

• 10 posts

Sugestie: In vw la tw sa nu iei kick daca esti afk mai mult de 10 minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cand esti tras la tw si te tine mult,de obicei,primesti kick dupa 10 minute si nu te mai poti conecta la loc pentru ca server-ul este full si risti sa primesti fw.Nu mi se pare corect sa primesc fw datorita adminului care ma tine o gramada de timp la tw.

Alte detalii: -

• Buzunarellu likes this

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Bing (1)