Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
76 replies to this topic

Mr_Marius

Mr_Marius

Sugestie: Cand intri pe turf sa-ti scrie in chat: "You entered the turf!" si cand iesi: "You go out of the turf!"

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece cred ca nu ar mai da multi mafioti out of turf.

Alte detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia mea.

8m7NAF5.png

Cyrexw0w

Cyrexw0w
Sugestie: sa poti merge cu masina pe turf
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cu totii stim ca atunci cand intram pe turf cu o masina suntem dati jos din ea, aceasta sugestie ar fi de folos deoarece sa zicem ca ai un turf unde nu ai pozitie pe caldiri etc, ce faci atunci? Evident vei incerca sa faci o baricada cu masinile factiunii.
Alte detalii:Sper sa fie luata in considerare

Sugestie:Odata la 1 minut sa se puna un punct mafiei care a atacat turf ul
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:deoarece cu totii stim ca va fii mult mai usor de iei un turf . Un exemplu ar fi, un war dureaza 20 mn, in acele 20 de min sa se stranga 20 de puncte pe fiecare minut, eu zic ca ar ajuta mafia care a atacat foarte mult
Alte detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia

Sugestie: Mesaj la intrare pe turf
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cu totii stim ca in fiecare mafie este cate un post hunter. Cu aceasta sugestie ar ajuta foarte mult membri sa nu primeasca fw cat si lideri sa inchida cat mai putine posturi.Un exeplu de mesaj la intrarea pe turf ar
fi, ,You entered the turf'' iar atunci cand ai iesit de pe turf sa iti apara , , You have left the turf''. Dupa parerea mea ar ajuta foarte mult
Alte detalii: Sper sa fie luata in considerare

Edited by Cyrexw0w, 22 July 2017 - 09:50 AM.

• K3nnTXXL, Luchian, sLycK and 17 others like this

Keisz

Keisz

Sugestie: Sa poti merge cu masina factiunii pe turf.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii de folos deoarece in moment ce intri pe turf si adversarii te asteapta acolo, cand intri cu masina efectiv ai freeze 2-3 secunde ceea ce duce la deces, si efectiv e mai practic sa poti merge cu masina pe turf.

Alte detalii: Sper sa fie luata in considerare.

Sugestie: Sa se scoata /ghat la mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Este de folos deoarece poate eu am o problema / desync si mai pot sta in timpul unui war, liderul are telefonul inchis, /ghat este activ, si eu dau /q, efectiv se ia ca /q neauntat la war ceea ce duce la fw.

Alte detalii: Sper sa se ia in considerare.

Edited by Keisz, 22 July 2017 - 03:12 AM.

Unlown

Unlown

Sugestie: Atunci cand adversarul moare sa ii pice o suma de materiale/droguri pe jos
Cu ce ajuta serverul?: Poate unii mafioti le este lene sa faca raportul si il pot face chiar omorand la war.
Ar fi si ceva unic, pe alte servere pica o suma de bani, aici sa pice materiale/droguri

1roki8.gif    

RcmpQ8O.jpg

Bauta

Bauta

Sugestie: Propun sa se faca un turf special, numit ''suprematie''.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: In ce consta aceasta suprematie? Pai, in fiecare Sambata, sau Duminica, sa aiba loc lupta intre toate mafiile. Desigur, mafia cu cele mai multe kill-uri/puncte sa castige acel turf.

Pozitia perfecta pentru o asemenea lupta ar fi aici: http://imgur.com/a/16j6J , desigur, o sa fie un turf mai mare decat cele obisnuite.

Cred ca ar aduce un plus acestui server si mai ales mafiotilor, ar trebui sa existe si un war sambata/duminica.Desigur, war-ul sa nu dureze mai mult de 1 ora, propun sa fie de la 14 la 15.

Alte detalii: Sper sa luati in considerare aceasta propunere :).

• ZAKO, Vipe and MakeZaurus like this

Strakmo

Strakmo

Sugestie: Turfuri mai mari
Cu ce ajuta serverul?: Unele turfuri sunt prea mici.

• DroGaT likes this

0L2AhN5.png

0D0MrJW.jpg?1

bobertROYAL

bobertROYAL

Sugestie: Sa se scada sanctiunea pentru Neactualizare programe TW / cmd deoarece nu vreau sa fiu banat 7 zile din cauza unui bug de la Windows 7 si pentru ca am uitat sa-mi fac cmd-ul, dar sanctiunea pentru Ascundere moduri sa ramana 7 zile.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu as mai sta 7 zile banat din cauza unui bug la Windows 7.

Alte detalii: -

• oLandezuFCVPLM and Davidd like this

Xb6vbmq.png

TRANSLUCENT

TRANSLUCENT

Sugestie: Propun sa se poata face DM intre colegii de mafie in timpul warurilor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: De exemplu, mafia in care sunt eu merge pe turf sa dea /attack, o zona pustie si inainte sa dam /attack primim de la alti adversari, sau primim imediat dupa ce terminam un war si atunci daca nu putem face DM intre noi nu putem ajunge la HQ, trebuie sa cautam o masina sa ne bubuim sau sa sarim de undeva la inaltime, ceea ce nu poti gasi in orice circumstante si nici relog nu putem da pentru ca server-ul este full la ora warurilor.

Alte detalii: Sper sa-mi fie luata in considerare propunerea, numai bine! 

3ltC66D.gif

EcuzXyu.gif

oLandezuFCVPLM

oLandezuFCVPLM

Sugestie: Marirea turfurilor

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pe turf 6 din LS de exemplu daca ai 25/25 on pe turf alta mafie nu mai poate intra de ei si efectiv nu te poti bate.

Alte detalii:Nu ms

• S0NEX likes this

OLANDEZU SIDDAT GOYAL PUTEREA MOLDOVEI

9apkBP5.png

qPwjL8u.jpg

Gobymeister

Gobymeister

Sugestie: Daca mafia care da defend la turf nu are niciun membru pe turf timp de 3 minute, mafia ce a dat attack sa castige turful.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu mi se pare normal ca *tigania* asta sa fie acceptata , fac niste puncte si nu mai vin pe turf ca zic ca e prea lung drumul *italian braindead*

Alte detalii:-

image.gif Untitled.png                                                                                                                                                                         CEL MAI BUN MAFIOT 

LuckyLucianoRLT

LuckyLucianoRLT

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt prea gras si nu incap pe turf

Alte detalii: MADCATS

• Ksenon likes this

9apkBP5.gif
tumblr_np6a3j3OZY1ux5qtoo1_500.gif

Tiswen

Tiswen

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt prea gras si nu incap pe turf

+1

tmbwFOU.png

C0SMiN

C0SMiN

Si eu. +1

Edited by C0SMiN, 22 July 2017 - 03:09 PM.

xD3lt4 #Bestialu'

xD3lt4 #Bestialu'

+1

Untitled-1-_Recovered.png

e_W0n0sz.png                                                                                     "Daca as fi pentru o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde"

xD3lt4 #Bestialu'

xD3lt4 #Bestialu'

Sugestie:Sugerez implementarea unui sistem, care acesta sa sanctioneze  automat un membru cu FW, cand nu are job la war (Arms dealer/Drugs)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Deoarece unii playeri uita sa-si ia job-ul de arms/drugs, iar un FW ar putea ajuta la cresterea seriozitatii acestora in cadrul factiunii.

Alte detalii:.

Edited by xD3lt4 #Bestialu', 22 July 2017 - 04:38 PM.

Untitled-1-_Recovered.png

e_W0n0sz.png                                                                                     "Daca as fi pentru o zi presedinte, v-as amaneta pe toti si nu m-ati prinde"

qVictoRR

qVictoRR

Sugestie: Propun sa fie permis CLEO in mafii.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie? Pai, in primul rand poti baga mai multe moduri si jocul va fi mult mai placut, ar fi frumos sa punem si noi un radar, arme pe spate ar fi distractiv pentru playeri.

Edited by qVictoRR, Yesterday, 12:02 AM.

Luchian

Luchian

Sugestie: Sa nu mai poti colecta trusa medicala de la war daca ai full hp.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca ar fi mai bine pentru cei care nu au hp, multi colecteaza trusa ca sa nu poate ceilalti sa o ia.

Alte detalii:Daca esti de acord, +1

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

Zippys