Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
232 replies to this topic

MariusMRN

MariusMRN

Member

• 19 posts

.

Edited by MariusMRN, 06 June 2017 - 01:45 PM.

MariusMRN

MariusMRN

Member

• 19 posts

vara e la ameaza pt ca e cald si nu iasa nimeni afara seara oamenii normali mai ies pe afara pe terra, la tine nush cum e

Din cate am auzit, pe aici pe la oras, exista stranduri, mall-uri in care poti face diferite activitati cand este cald afara, etc. In cazul tau, este garla, dar ma rog, nu asta este important acum. 12:00 - 16:00 nu este un interval orar tocmai ideal pentru a se tine warurile. Da, seara multi iesim in oras vara. Un interval orar ideal, dupa mine, ar fi 17:00 - 19:00, cum a spus si cineva mai sus.

Sinky

Sinky

Advanced Member

• 222 posts

Sugestie: Programul de vara la mafii, sa nu mai fie intre orele 12-16

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Fiind vara, multi se culca destul de tarziu ( 4-5-6 dimineata ) deoarece stiu ca nu au de facut nimic in ziua urmatoare. Sunt sigur, ca vara sunt multi se trezesc la o ora de genul 13:00-14:00 + si mna, te trezesti si tu, nu faci nimic, ca ai war pe samp. Am vazut foarte multa originalitate pe server, de ce sa nu faceti ceva original si la programul de waruri la mafii ? Consider ca un interval orar perfect in care se pot desfasura warurile este 21:00 - 23 :00 sau 22:00- 00:00 .

Alte  detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia mea.

vara e la ameaza pt ca e cald si nu iasa nimeni afara seara oamenii normali mai ies pe afara pe terra, la tine nush cum e

Ora de war cea mai buna ar fi 15-17 sau 16-18, vara toata lumea iese in oras seara si nu sta nimeni de waruri.

Edited by Sinky, 06 June 2017 - 10:26 PM.

TMjnMDi.png

Be an unstoppable force. Write with an imaginary machete strapped to your thigh. This is not wishy-washy, polite, drinking-tea-with-your-pinkie-sticking-out stuff. It's who you want to be, your most powerful self. Write your books. Finish them, then make them better. Find the way. No one will make this dream come true for you but YOU. (Laini Taylor)

CEd8SXv.png

Becali4EveR.Power

Becali4EveR.Power

Advanced Member

• 998 posts

Sugestie:

Pe lista de /members sa apara sectiune si cu jobul jucatorului respectiv . Eu nu pot sanctiona membrii daca au alt job avand in vedere faptul ca panelul se updateaza destul de greu .

Pe lista de members sa apara in dreapta jucatorului urmatoarele caractere :

(i) - inactiv (acesta sa apara daca nu a mai intrat pe server de 3 zile)

( b )- banned (in caz ca are ban)

Exemplu cum sa arate :

(b)Becali4EveR.Power - in caz ca am ban .

(i)Becali4EveR.Power - in caz ca sunt inactiv mai mult de 3 zile .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ajuta foarte mult administrarea factiunii in siguranta .

Alte detalii:  Aceasta sugestie sa fie implementata si in celelalte factiuni nu doar in mafie .

Edited by Becali4EveR.Power, 08 June 2017 - 09:18 AM.

• NosfeZEU likes this

Posted Image

uNplugged

uNplugged

Advanced Member

• 235 posts

Sugestie: ca si lider al mafiei sa poti vedea ultimul ban al membrilor tai

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: se poate ca un membru sa ia ban pentru o zi de exemplu, iar acesta sa fie debanat dupa war-uri si cand faci evidenta sa nu-ti arate ca e banat si sa-l sanctionezi aiurea.

Alte detalii: -

2mory9v.png

SebaK

SebaK

Advanced Member

• 43 posts
Sugestie: Propun ca in datile de 19 iunie si 20 iunie (Luni si Marti), warurile sa fie dezactivate, intrucat exista si jucatori in mafii ce sunt clasa a opta, iar examenele de capacitate au loc luni si miercuri, dar de miercuri seara se poate intra, dar marti ei poate vor sa se culce mai devreme si poate nu mai pot pune invoire si ar lua un Faction Warn aiurea, iar nu multi mai au incredere in a-si lasa prietenii sa joace, caci multi folosesc coduri.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Am scris mai sus.
Alte detalii: -

Dn1fQrj.png

xCosty

xCosty

Advanced Member

• 260 posts

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Fiind vara, multi se culca destul de tarziu ( 4-5-6 dimineata ) deoarece stiu ca nu au de facut nimic in ziua urmatoare. Sunt sigur, ca vara sunt multi se trezesc la o ora de genul 13:00-14:00 + si mna, te trezesti si tu, nu faci nimic, ca ai war pe samp. Am vazut foarte multa originalitate pe server, de ce sa nu faceti ceva original si la programul de waruri la mafii ? Consider ca un interval orar perfect in care se pot desfasura warurile este 21:00 - 23 :00 sau 22:00- 00:00 .

Seara se sta afara, nu in casa pe SAMP ca am waruri. Nu merita!

• bobertROYAL likes this

rank_6_grove.png

Xb6vbmq.png

bobertROYAL

bobertROYAL

ROYAL TEAM

• 778 posts

Cum bai sa fie war-urile de la 21:00-23:00 sau 22:00-00:00? Unii mai ies pe afara, eu trebuie sa-mi fac programul si sa fiu in casa la 21:00 sau 22:00 ca am war-uri? Cel mai bine e sa fie war-urile la amiaza, undeva de la 14:00 sau 15:00 (ora de start).

Xb6vbmq.pngO6Sns3Y.png

Becali4EveR.Power

Becali4EveR.Power

Advanced Member

• 998 posts

Cum bai sa fie war-urile de la 21:00-23:00 sau 22:00-00:00? Unii mai ies pe afara, eu trebuie sa-mi fac programul si sa fiu in casa la 21:00 sau 22:00 ca am war-uri? Cel mai bine e sa fie war-urile la amiaza, undeva de la 14:00 sau 15:00 (ora de start).

Cel mai bine ar fi sa ramana warurile la ora care este acum sau de la 16-18 poftim .

Edited by Becali4EveR.Power, 12 June 2017 - 06:14 AM.

Posted Image

Predix

Predix

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Să fie turfuri cât oraşul, nu mai mici. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Spaţiu mai mare la war de desfăşurare, oraş acoperit în întregime, culoare mai multă.

Alte detalii: Sper că îi găsiţi utilitatea. :)

ZeL.

ZeL.

Advanced Member

• 222 posts

Sugestie: /heal la gunshop

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Aceasta comanda poate fi folositoare deoarece cand dai testele practice [de tip LOW HP] pentru a invita in mafie, trebuie sa te duci la un automat de mancare si sa spamezi F-ul sa-ti iei cate putin din viata, aceasta comanda ar fi mult mai folositoare pentru cei care sustin testele de intrare in mafie, si sa aibe cooldown 1 minut sau ceva de genul ca player-ul normal sa nu aiba posibilitatea de a face spam cand este urmarit de PD.

Alte detalii: Sper ca se va baga pentru ca este o comanda foarte utila pentru mafioti!

Rank 6 Red Dragon Triads ->>

Posted Image

Florin.

Florin.

Newbie

• 6 posts

Sugestie:Propun ca fiecare mafie sa aibă un aliat(alta mafie) de exemplu cum bine stiti Ballas era aliat cu Los Vagos si Rifa pe single player,iar Grove era aliat cu Grove prin intermediul lui Cesar(oarecum aliat). Propun ca fiecare mafie daca doreste sa aiba un aliat iar acestea sa nu se confrunte intre ele.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar face jocul mult mai distractiv .

Alte detalii:

Kenntio

Kenntio

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Propun ca programul de  warr-uri sa fie schimbat, deoarece seara ies foarte multi in oras, fiind vară, si nu pot ajunge la warr-uri. Propun sa se tină undeva după masă warr-urile, de la 13:00 - 15:00 sau 14:00 - 16:00 . Multumesc pentru atentia acordată, si sper să se ia in considerare această propunere! 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie ? : deoarece ar ajuta foarte multi mafioti

Alte detalii : -

Edited by Kenntio, 20 June 2017 - 03:05 PM.

qRazvaN

qRazvaN

Advanced Member

• 45 posts

Sugestie: Propun ca programul de  warr-uri sa fie schimbat, deoarece seara ies foarte multi in oras, fiind vară, si nu pot ajunge la warr-uri. Propun sa se tină undeva după masă warr-urile, de la 13:00 - 15:00 sau 14:00 - 16:00 . Multumesc pentru atentia acordată, si sper să se ia in considerare această propunere! 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie ? : deoarece ar ajuta foarte multi mafioti

Pro! Să fie 13-15, deoarece e mai cald și lumea stă de obicei în casă, dar de la 15-15:30 începe să se răcorească, băieții mai ies la un fotbal, un suc, o bere, etc.

uNplugged

uNplugged

Advanced Member

• 235 posts

Sugestie: permiterea mousefix-ului creat de catre Justinian

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Playerii care detin un mouse de gaming, sau un altul care are foarte multi dpi nu pot trage ca ceilalti jucatori. Mai exact tinta se duce aiurea rau de tot si este foarte greu sa tintesti adversarii. Mousefix by Justinian.exe fixeaza problema pe axa Y si X.

Alte detalii: Ca sa nu sara tinta aiurea trebuie sa ai sensivitatea pe 5 sau 8 linii, nu mai stiu exact, insa daca ai un mouse de gaming, se misca mult prea rapid tinta si caracterul. Mousefix-ul facut de Justinian nu este un mod .asi sau cleo, ci doar un program executabil. Acesta nu face altceva decat sa fixeze axa y si sa ne putem bucura de joc indiferent de ce mouse avem. Programul este free, il puteti gasi foarte usor pe google. Daca un mafiot este luat la teste tw si are deschis programul, sa nu primeasca ban 7 zile. 

2mory9v.png

SLYCK

SLYCK

aroganță, fiță și prestanță

• 681 posts

Sugestie: Permiterea mouse fix-ului creat de Justinian.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Avand in vedere ca axa Y-X nu sunt egale din punct de vedere al sensibilitatii, acest program le egaleaza, deci putem trage mai precis, fara miscari bruste de tinta.

Alte detalii: Nu vad de ce nu este permis, din moment ce se poate verifica daca acel program este cel real sau un cheat/hack/cod sub pretextul acelui program (mousefix).

Posted Image

Los Aztecas // 18.08.2017 // Los Santos albastru <3

Korag

Korag

Advanced Member

• 59 posts

Sugestie: Un program care trebuie instalat de fiecare data cand ajungi in mafie,Ce face acest program? Blocarea codurilor keybinders,ped.ifp,python,aimbot.exe,cleo,asi loader,renko v10 si walls sau mousefixuri ori multe alte coduri,sugerez sa fie creat deoarece ar scadea considerabil numaru de codati de pe server,Sa iti dea kick daca nu il ai instalat in asa fel sa nu poti intra pe server cu el ca sa nu poti rula codurile.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie ? : ar ajuta foarte mult reducerea de codati.

Edited by Korag, 23 June 2017 - 09:34 PM.

mgm9bC7.gif

Hazard

Hazard

Newbie

• 2 posts
MAFIA POINTS

- every mafia have a Mafia Points Bank. 
- Mafia Points bank dont can go to - only 0 or +.
- with mafia points can buy the leader temp. upgrades.

How to get Mafia Points?

- Kill in war +2 Mafia Points.
- Death in war -1 Mafia Point.
- War win +30 Mafia Points.

Upgrade Info:

- A mafia can have all upgrades but he need the mafia points for upgrade.

Commands:

- [/mupgrades], here can see the mafia members all active upgrades.
- [/mpoints], here can see the mafia members the actual mafia points.
- [/mbuyupgrade], here can buy the leader a upgrade.

Mafia Upgrades:

Upgrade Name: Job Reward
Price: 1000 Mafia Points.
Time: 5 days
Description: All mafia members get 15% more reward from legal jobs.

Upgrade Name: Materialsbaron 
Price: 1000 Mafia Points.
Description: all mafia members get 10% more mats on job arms dealer.

Upgrade Name: Zone Bonus
Price: 1500 Mafia Points.
Description: <Own turf zones> x 5000$ on payday bonus for every mafia members (only when he get a payday).

Upgrade Name: Protection Money
Price: 1500 Mafia Points.
Description: mafia members get on rob 20% more reward.

Upgrade Name: Respect
Price: 2500 Mafia Points.
Time: 5
Description: +1 more RP Points on payday (20% chance). 

SLYCK

SLYCK

aroganță, fiță și prestanță

• 681 posts

Sugestie: Adaugarea icoanelor de mai jos pe turf-ul attacked/defended.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi ca in story line-ul din GTA:SA, cand ataci un turf apar icoanele de mai jos pe turf-ul respectiv.

Alte detalii: https://gyazo.com/48...d10674393b1ea17

Daca nu sunt prezente alte culori, se poate pune 1 green/albastru la defend si unul rosu la attack, zic ca ar fi frumos.

Edited by sLycK, 28 June 2017 - 11:39 PM.

Posted Image

Los Aztecas // 18.08.2017 // Los Santos albastru <3

=SOLDIER=

=SOLDIER=

Advanced Member

• 37 posts

Sugestie: Deelay intre attack-uri, daca ai luat fail sa fie deelay 20 minute, daca ai luat turf sa fie de 10 minute. Este cel mai bine ca sa poata si cei atacati sa dea attack la randul lor dupa ce dau fail.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Este cel mai bine ca sa poata si cei atacati sa dea attack la randul lor dupa ce dau fail.

Alte detalii: Multumesc!

So6c80O.png

a94m6qF.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users