Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii legate de mafii

• Please log in to reply
232 replies to this topic

Ksenon

Ksenon

Iepurilă

• 465 posts

» În acest topic puteți posta sugestiile voastre pentru mafii.

• Se vor posta doar sugestii legate de mafii
  • Nu faceți o propunere/postare in batjocură
  • Nu este nevoie de păreri pentru sugestii, se postează doar sugestii în acest topic
  • Păstrați un limbaj decent în acest topic
  • Nu cereti +1 la sugestii, cine trece pe aici și citește iți va da un +1 dacă apreciază sugestia ta
  • Nu dati /report pe joc cu textul "Am facut o propunere, se uita cineva?", propunerile sunt citite la un interval de timp, sugestiile bune sunt alese
  • În acest topic nu se postează bug-uri
  • Nu schimbați fontul din modelul de postare

» Model de postare:

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

• EvelinSiLENT likes this

Alddy

Alddy

Advanced Member

• 372 posts

Sugestie:Dupa ce intri cu masina pe turf sa mai poti merge cu ea 5-10 secunde.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pai daca ai hq pe cealalta parte a turfului trebuie sa ocolesti ogramada sa ajungi la ceilalti mafioti, si daca intri pe turf faci 2-3 minute pana acolo pe jos, consider ca este o sugestie buna sa poti merge cu masina 5-10 secunde pe turf si sa ajungi macar la jumatea lui.

Alte detalii:

• KETO., Cristiw0w, Becali4EveR.Power and 8 others like this

VKYAWMK.png

Becali4EveR.Power

Becali4EveR.Power

Advanced Member

• 998 posts

Sugestie: Sa fie adaugata o comanda de genul /backup prin intermediul careia membrilor din factiune sa li se puna un checkpoint in punctul unde liderul / co-liderul sa isi stranga membrii . Dupa cum am specificat aceasta comanda sa fie posibila pentru lider / colider sau pentru rank 4 + avand in vedere faptul ca acestia au acces la comanda /attack .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru o mai buna organizare la war .

Alte detalii: -

• Alddy, Andre1 RPG, Tele and 3 others like this

Posted Image

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Sa se adauge aliante, prin care 2 mafii se pot comfrunta cu alte 2 mafii pe un teritoriu special amenajat, iar la final astigatorii ( cei din top 10 kills care au castigat ) sa primeasca un premiu in banii, iar factiunile lor materiale/drugs/money.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar face ca mafiile sa fie interesante.

• Da3yu2Da3 likes this

LiviuOwN

LiviuOwN

Advanced Member

• 62 posts

Sugestie:sa fie permis MouseFix-ul

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:acest .exe  poate ajuta la reglarea axelor x si y a mouse-ului, si iti este mult mai usor sa joci pe turf, ca nu iti mai tremura tinta cand vrei sa dai un 3/3 sa te intorci pe un inamic care vine inspre tine.

Edited by LiviuOwN, 21 May 2017 - 02:23 PM.

Mattix

Mattix

Advanced Member

• 41 posts

Sugestie: Atunci cand o mafie primeste fail sa aiba deelay de minim 20 de minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: E extrem de aiurea ca noi incercam sa prindem attack in LV  de exemplu, dupa primim attack de la Rifa, le dam fail, dupa ne intoarcem in LV si primim iar attack de la Rifa, si tot asa.

Sugestie: La /order sa se primeasca mai putine gloante la armele selectate

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: mi se par prea multe, adica daca iei un m4 sau un deagle de pe jos primesti maxim 100 si din hq iei 9k gloante.

Sugestie: cand intrii pe turf cu masina factiunii sa se respawneze dupa aprox 5-10 secunde

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: -

Edited by Mattix, 21 May 2017 - 08:40 PM.

Mihnoid

Mihnoid

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Ar trebuie ca fie mafie sa aiba la HQ cate un elicopter de tip Maverick.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Consider ca ar ajuta membrii mafiilor sa se deplaseze intre orase.

Alte detalii: Nu, va multumesc.

Klaws

Klaws

Advanced Member

• 41 posts

Sugestie: Ar trebuie ca fie mafie sa aiba la HQ cate un elicopter de tip Maverick.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Consider ca ar ajuta membrii mafiilor sa se deplaseze intre orase.

Sugestie: Atunci cand o mafie primeste fail sa aiba deelay de minim 20 de minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: E extrem de aiurea ca noi incercam sa prindem attack in LV  de exemplu, dupa primim attack de la Rifa, le dam fail, dupa ne intoarcem in LV si primim iar attack de la Rifa, si tot asa.

Sugestie: La /order sa se primeasca mai putine gloante la armele selectate

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: mi se par prea multe, adica daca iei un m4 sau un deagle de pe jos primesti maxim 100 si din hq iei 9k gloante.

Sugestie: cand intrii pe turf cu masina factiunii sa se respawneze dupa aprox 5-10 secunde

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: -

Posted Image

Tobby

Tobby

Advanced Member

• 131 posts

Sugestie: Odata la 30 secunde sau 1 minut sa se puna 1 punct mafiei care are mai multi membrii pe turf.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai, o mafie daca o are pe alta la puncte, nu mai vine pe turf, si asa se pierde un turf aiurea.

Alte detalii: Salut.

• RAPSODY., K3nnTXXL, MAGiSEN and 5 others like this

zAlex69

zAlex69

Newbie

• 1 posts
Sugestie: Pt a putea juca si adminii in mafii, puteti adauga ceva ca adminii care sunt in mafii,sa nu poata folosii comenzi de admin pe perioada war-urilor/attack-urilor in care sunt implicati

Sinky

Sinky

Advanced Member

• 222 posts

Sugestie: Atunci cand intrii pe turf sa-ti apara un mesaj cum ca ai intrat pe acesta, iar atunci cand iesi sa-ti apara ca ai iesit.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi de folos deoarece de multe ori se intampla sa fii la limita in afara turf-ului si sa omori pe cineva, riscand sa iei fw, deoarece chiar nu-ti puteai da seama daca esti pe turf sau nu.

• Flavius likes this

TMjnMDi.png

Be an unstoppable force. Write with an imaginary machete strapped to your thigh. This is not wishy-washy, polite, drinking-tea-with-your-pinkie-sticking-out stuff. It's who you want to be, your most powerful self. Write your books. Finish them, then make them better. Find the way. No one will make this dream come true for you but YOU. (Laini Taylor)

CEd8SXv.png

chowderBMB

chowderBMB

Advanced Member

• 396 posts

Sugestie:La fiecare HQ al unei mafii sa se adauge o mini arena unde membrii acelei mafii sa fie impartite in 2 echipe. Fiecare echipa sa-si aleaga un nume daca doresc. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Membrii mafiei s-ar antrena mai bn, nush.

Alte detalii:Succes!

• Sh4dow. likes this

wTcaFVC.png

Mihai066

Mihai066

Advanced Member

• 54 posts

Sugestie: Sa schimbati culoarea Factiunii San Fierro Rifa, intr-o alta culoare.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece nu se mai confunda cu culoarea celor din departamente.

Alte detalii: Multumesc!

• StrongBow likes this

StrongBow

StrongBow

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Ba frati mei. Faceti si voi un up-date in cadrul mafilor la regulament, in sensul ca: Eu poate am o problema si trebuie sa plec pe moment de acasa si nu mai pot juca la war, sa mi se accepte cererea de inactivitate nu sa trebuiasca sa o fac inainte de ora 19:00, ar trebui sa imi fac invoire mereu inainte de 19 ca poate am de plecat de acasa?

http://imgur.com/a/Z3wFX

http://imgur.com/a/D68qS

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Eu cred ca aceasta sugestie e bun pentru ca membri nu ar fi atat de sanctionati.

Alte detalii: Acceptati va rog.

• MariusMRN likes this

XFyrKvl.jpg

Urp0joc.png

Sterly

Sterly

Advanced Member

• 125 posts

Sugestie: Să se adauge o sală de antrenament pentru mafioți asemănătoare cu cea de la paintball, dar cu diferite opținui de joc (team, free for all, etc) și în arenă să fie adăugată comanda /setguns, ca mafioții să aleagă ce arme doresc.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Un mod mai plăcut de antrenament al mafioților de pe server.

Alte detalii: Sper să se gândească cineva la această sugestie, o zi bună.

Edited by Sterly, 02 June 2017 - 08:41 AM.

Posted Image

CosminAdv

CosminAdv

Advanced Member

• 208 posts

Sugestie: Sa nu mai poti lua damage cand cineva iti trage din out of turf.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cred ca ar fi de folos pentru ca multi codati trag din out ca sa te scoata de pe turf sau ar fi mai usor pentru lideri la post-uri, si nu doar atat, ci si pentru ca cand esti la limita turf-ului nu prea iti poti da seama daca esti sau nu pe turf si poti lua sanctiune aiurea, chiar si AV pentru o chestie insesizabila este mult, parerea mea.

Alte detalii: Mersi pentru luarea in considerare a propunerii.

• Sinky likes this

(!) Realizari ca:

Factiune:

Spoiler

Spoiler

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 180 posts

Mafiile au deja cate un maverick la HQ dar nu poate fi folosit in timpul warului pentru ca toti ar urca pe inaccesibila, ar face un kill si s-ar da jos, mafia spamand ca x e pe inacc si pana se pun adminii pe el a dat fail si s-a dat jos, si ar ingreuna munca adminilor.

Sh4dow.

Sh4dow.

Advanced Member

• 343 posts

Sugestie: Sa fie o sala de antrenament pentru mafioti, iar liderul poate sa aleaga locul de antrenament, de exemplu liderul vrea sa isi invete membrii sa urce pe turf-ul 51, o sala de antrenament care ar face asta ar ajuta mult.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar face mafiotii mult mai buni la catarat.

• Znick, GalaxY... and RaYmOnD.CIT like this

ZjwO6UO.png

MariusMRN

MariusMRN

Member

• 19 posts

Sugestie: Programul de vara la mafii, sa nu mai fie intre orele 12-16

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Fiind vara, multi se culca destul de tarziu ( 4-5-6 dimineata ) deoarece stiu ca nu au de facut nimic in ziua urmatoare. Sunt sigur, ca vara sunt multi se trezesc la o ora de genul 13:00-14:00 + si mna, te trezesti si tu, nu faci nimic, ca ai war pe samp. Am vazut foarte multa originalitate pe server, de ce sa nu faceti ceva original si la programul de waruri la mafii ? Consider ca un interval orar perfect in care se pot desfasura warurile este 21:00 - 23 :00 sau 22:00- 00:00 .

Alte  detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia mea.

hippo PAR ANORMAL

hippo PAR ANORMAL

Advanced Member

• 180 posts

Sugestie: Programul de vara la mafii, sa nu mai fie intre orele 12-16

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Fiind vara, multi se culca destul de tarziu ( 4-5-6 dimineata ) deoarece stiu ca nu au de facut nimic in ziua urmatoare. Sunt sigur, ca vara sunt multi se trezesc la o ora de genul 13:00-14:00 + si mna, te trezesti si tu, nu faci nimic, ca ai war pe samp. Am vazut foarte multa originalitate pe server, de ce sa nu faceti ceva original si la programul de waruri la mafii ? Consider ca un interval orar perfect in care se pot desfasura warurile este 21:00 - 23 :00 sau 22:00- 00:00 .

Alte  detalii: Sper sa fie luata in considerare sugestia mea.

vara e la ameaza pt ca e cald si nu iasa nimeni afara seara oamenii normali mai ies pe afara pe terra, la tine nush cum e

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users