Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
829 replies to this topic

Cosmen.

Cosmen.

Member

• 16 posts

Sugestie:Masina personala la rent

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar fi foarte folositor ca uni jucatori sa inchirieze masina altui player cu o suma anumita de bani aleasa de proprietarul masini.Si sa fie un nivel anume de exemplu lvl 15 pentru a da masina/masinile la rent altor playeri.

Alte detalii:Ar fi o idee originala plus ca nu este pe alte servere de samp romanesti.

B97g_Jst.jpg

kanneRzew

kanneRzew

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Sa se adauge un nou joc la Cazino, sa poti paria Case si Masini si cu cat pui mai multa avere sa ai mai multe sanse la castig. [Cum facea XSLAYDER *Pariuri sportive cu viata*]

kanneR a pariat casa cu ID : 57 BIG [Situata in LS] si un Infernus. - sansa 50%

Awake a pariat casa cu ID : 32 BIG [Situata in LV] si un Bullet - sansa 30%

Ksenon a pariat casa cu ID : 85 MEDIUM [Situata in LV] si un Bullet - sansa 20%

------------------------------------------------------------------------------------------------------

*Ai castigat mana aceasta de bet cu sansa 30%* 

*Ai pierdut mana aceasta de bet *

*Awake a castigat bet-ul cu sansa 30*

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca poti face bani mai usor (Zic eu)

Alte detalii: Preturile caselor sa fie : 1. BIG LS - 150.000.000$                 1. BIG LV - 100.000.000$                     1. BIG SF - 75.000.000$

2. MEDIUM LS - 100.000.000$          2. MEDIUM LV - 75.000.000$                2. MEDIUM SF - 50.000.000$ 

3. SMAL LS - 75.000.000$                3. SMAL LV - 50.000.000$                     3. SMAL SF - 25.000.000$

PRETURILE MASINILOR SA FIE ACELASI CA CEL DIN DS *Cele non-vip, non-hidden*

Edited by kanneRzew, 24 September 2017 - 07:24 PM.

.Zed.

.Zed.

Newbie

• 3 posts

Sugestie: In DS cand cumparam o masina si nu avem destui bani la noi si avem in banca mai multi sa putem alege de unde sa platim din Banca sau de la noi din portofel.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca unii playeri ( si eu ) uit de , deseori banii in banca si se enerveaza foarte tare.

Alte detalii: Ar fi o idee originala plus ca nu este pe alte servere de samp romanesti.

Nang

Nang

Advanced Member

• 46 posts

Sugestie: Propun ca si orasul Los Santos sa fie repopulat, deoarece este un oras cu multe oportunitati si se pot face multe. Sugestia mea ar fi ca in Los Santos sa fie deschis [/paint] sau CNN, pentru ca in celelalte doua orase ai ce face spre deosebire de LS.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai serverul este 1000/1000 constant si ma gandesc ca marea majoritate s-au saturat sa se inghesuie doar in San Fierro.

Alte detalii: Nu am o idee concreta, dar imi pot pune mintea la contributie sa concep ceva in cazul in care este nevoie.

• Ionut_WS likes this

SPARKY

SPARKY

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Sa se adauge minim 5 interioare la rob, si acestea sa fie random indiferent de skill.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca ne-am saturat sa avem acelasi interior la toate roburile, indiferent de casa.

Alte detalii: Ar mai trebui sa schimbati masina de la rob cu una de tip Burrito, nu este asa de rapida, dar este mai buna decat ceea ce este acum. 

Ionut_WS

Ionut_WS

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Ca quest-ul cu Survival arena sa nu mai apara la playerii de level sub 10.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru ca ar ajuta playerii, ar putea fi alt quest in locul acestuia, unul care il poate face.

Alte detalii:Nu cred ca e nevoie.

Lupus

Lupus

Advanced Member

• 492 posts

Sugestie: CNN in toate cele 3 orase & factiunea "Tow Truck Company".

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Dupa parerea mea cate un CNN in fiecare oras ar sporii popularea celor 3 oras, nu ar mai fi lag in San Fierro iar daca este in LS nu mai trebuie sa mergi in SF pana plasezi un [/ad] chiar daca ai masina sau nu. O noua factiunea ca de exemplu "Tow Truck&Car Company" ar aduce un + de RP iar asa nu vor mai fi masini aiurea,

Alte detalii: Decizia va apartine!

daca sunt deja 3 cnn uri pe aproape toate serverele decente care ar fi farmecul sa fie si pe ruby? cu tow truck n-are niciun sens,o sa se fraudeze raportul

• GeorgeC312 and Kamikaze like this

mfC4EQc.png

mirelmadalin

mirelmadalin

Newbie

• 3 posts

Sugestie: Derby Arena

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca multora le place Derby si ma presupun ca s-ar strange destui oameni

Alte Detalii: Sa fie de preferabil in LS pentru ca nu e prea populat orasul

Edited by mirelmadalin, 26 September 2017 - 04:42 PM.

Cort3x

Cort3x

Member

• 15 posts

Sugestie: Cand serverul este 1000/1000 sa se dea kick celor care stau pe sleep mai mult de 30 de minute.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Multi mafioti nu se pot conecta pe server la war deoarece multi stau pe sleep ceea ce face conectarea la war aproape imposibila.

Alte detalii: Sper sa se adauge aceasta sugestie cat mai repede

• RAVAGE likes this

vTuDoR

vTuDoR

Legends never die

• 2,696 posts

Sugestie: Activarea automata a kick-urilor pentru afk cand serverul depaseste 900/1000 si scaderea timpului permis afk

5 minute afk fara /sleep-> kick

60 minute afk pe /sleep -> kick

de ce 60 minute? nu mi se pare normal sa ocupi loc pe server stand degeaba atat timp cat alti playeri vor sa joace si nu pot din cauza ta

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: nu am mai sta ore la conectare

• Hoppa., RED, Strakmo and 22 others like this

BlasKo

BlasKo

Member

• 11 posts

Sugestie: Activarea automata a kick-urilor pentru afk cand serverul depaseste 950/1000 si scaderea timpului permis afk

5 minute afk fara /sleep-> kick

60 minute afk pe /sleep -> kick

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: nu am mai sta ore la conectare, deja e nesimtire.

La faza 2 nu sunt de acord, adica odata ce sunt pe sleep nu ar trebui un timp anume. 

La prima faza acord un +1 pentru ca e corect.

• SniKeR likes this

SwaTT

SwaTT

Newbie

• 7 posts

Sugestie:Parerea mea ca in zona la Rent Car SF/LV sa nu mai poata parca playerii masinile. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Deoarece noi dam niste bani pe acel biz si playerii lasa masinile acolo free si noi nu mai facem nimic cu acel biz, sa se face ceva gen cum e la cnn sf sa nu mai poata da parck acolo

Alte detalii:Am spus tot ce era sus.

Edited by SwaTT, 26 September 2017 - 07:08 PM.

DoggoW0W

DoggoW0W

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Sa fie Achievements, adica de ex: First Text primesti 10.000$ este un fel de quest-uri de astea.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar ajuta foarte mult la activitatea serverului.

Cristiw0w

Cristiw0w

Advanced Member

• 249 posts

Sugestie:Frecvență privată.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Nu mai schimbăm de 100 de ori frecventă la waruri etc cu frică că vine X și face post pentru că înjurăm sau alte chesti.

Alte detalii:Gen să fie freq 6124 și parola. Frecvența să coste câteva rubine.

Edited by Cristiw0w, 27 September 2017 - 03:10 PM.

• MadSAKALU, MoxREALU, C H O W D E R and 4 others like this

poU79Z0.png

M0TaN

M0TaN

Advanced Member

• 287 posts

Sugestie: Biz-urile de tip "Tuning" sa produca mai mult, nu doar acei 2.000$ de la intrare, sa vina si banii din tuning-urile pe care le cumperi.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece am face si noi ceva profit, nu doar 100k pe zi.

Alte detalii: -

• Cosmeen, Kaw.Kaw, Karam and 1 other like this

6aV7Hza.png

Intru in fiecare factiune pentru a deveni legenda prin munca, ambitie si devotament.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

BlueMarcu

BlueMarcu

Advanced Member

• 301 posts

Sugestie: Cred ca este nevoie sa fie adaugate bussines-uri de tip cnn si in orasle LS si LV, ar fii mult mai ok.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar reduce lag-ul din orasul SF.

Alte detalii: Sper sa iei asta in considerare ksenoane.

gl0Sg99.gif

FGIfknL.gif

Marco a lovit o data un cal in barba. Descendentii acelui cal se numesc acum girafe.

Dumnezeu plateste drepturi de autor lui Marco pentru Biblie.

Timpul nu trece pe langa MarcoMarco alearga pe langa timp.

Marco nu face flotari, le cumpara gata facute.

dArrK.

dArrK.

Advanced Member

• 110 posts

Sugestie: Atunci cand cineva iti impinge masina in apa(la fish lv) masina sa-ti fie respawnata.

76561198152564967.png

DYB1tYl.png

Aaren

Aaren

Advanced Member

• 78 posts

Sugestie: Sa se mareasca slot-urile la factiunile pasnice si departamente cu 10.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar face intrarea in factiune mai accesibila

Alte detalii: 

Sugestie: Sa se adauge CNN in LV si LS.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu toti jucatorii stau in SF. Ar fi mai accesibil sa plasam un /ad.

Alte detalii:

El_NinoV2.0

El_NinoV2.0

Newbie

• 8 posts

Sugestie:Sa ai nevoie de Anticheat pentru a putea sa intri la battlegrounds.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:prea multi inapti cu cod la battlegrounds

Alte detalii:Mersi de atentie

hqdefault.jpg  TP9CGvi.gif

RESPECTA Si VEi Fi RESPECTAT

OctaXD

OctaXD

Newbie

• 3 posts

Sugestie:As fi fain sa bagiti un quest unic de craciun.Playerii trebuie sa caute 100 de globuri puse de Caen pe toata mapa(l-am ales pe el pentru ca le ascunde prin toate locurile posibile).Sa se puna iar ghiozdanul in 24/7 si acolo sa incapa 5 sau 10 globuri.Dupa ce ai umplut ghiozdanul de gloduri sa te duci intr-unul dintre cele 3 orase si sa pui globurile intr-un pom.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar fi un sistem unic.

Alte detalii:Nu am.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users