Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
761 replies to this topic

Red Bull

Red Bull

Member

• 26 posts

Sugestie: Pentru politisti sa apara jos Wanted Player iar cand un player cu wanted este in raza ta de aproximativ 300m (cum este la /mdcc) acel text sa se inroseasca, cum e la unele Cop Cmd-uri.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece nu este nici un cop cmd cu asa ceva si ar ajuta foarte mult pentru politisti.

Alte detalii:Multumesc.

TSUdHqR.png     STnSkG2.gif

KesmanAdv

KesmanAdv

Advanced Member

• 102 posts

Sugestie: Ar fii frumos un mod de inchisoare unic sa aibe curte sa nu fie cum este acum doar 3 celule si stai acolo pana ce se termina timp. Sa fie ceva complex cu arme droguri etc.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: De folos nu ar fii cu nimic doar ca ar fii mai mult chef de joc.

Alte detalii: Sper sa fie luat in considerare acest post.

L8rFOIW.gif

ghst2k

ghst2k

Newbie

• 1 posts
  • Sugestie: Adăugare JOB „Transportator petrol / carburant”. Locul de începere al jobului să fie în deșert, la minele petroliere, iar de acolo să primească un checkpoint la o bnezinărie din LV / SF / LS.
  • De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Un job nou pentru server.
  • Alte detalii: Părerea mea e că ar fi util acest job.

Edited by ghst2k, 28 August 2017 - 08:51 PM.

• NissQ likes this

THE NOTORIOUS MMA

Jackkk

Jackkk

Member

• 18 posts

Sistem curse 1vs1 player vs player !

-Sugestie: Adaugarea unui sistem de curse 1vs1 intre playeri.  

-Detalii: Premiu maxim sa fie 5kk , adica prize-ul. Sa dai /provoke nume/id suma , cand dai aceasta comanda o sa iti apara pe mapa sa selectezi traseul.

Dupa ce dai /provoke, player-ul trebuie sa dea /acceptrace nume/id . Iti va aparea mesajul: ''In 10 secunde incepe cursa, pregateste-te!"

Acum o sa ii dea pe amundoi playeri unul langa altul, adica la egal bara la bara si va incepe cursa in 3 secunde, moment in care vor primi freeze.

Cursa va incepe, checkpointuri vor fi automate pe distanta stabilita si tu trebuie sa treci prin fiecare pana la sfarsit sa castigi banii !

- De ce crezi ca ar fi de folos sugestia asta?: Sugestie unica, nu prea multe servere au curse 1vs1. Alta e sa faci la race, alta sa faci 1vs1... cu ce player vrei si sa castigi si bani in acelasi timp. Eu zic ca e ceva mai bun decat barbut, aici e pe priceperea ta, cum conduci tu, nu pe noroc !

Se poate gandi ksenon mai departe, eu am dat o idee. E un sistem unic, adica mai rar il gasesti. Daca te gandesti cu ce strica ? E o modalitate in plus de a face bani, nu pe noroc ! 

sarforx

sarforx

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Sa se adauge jobul de bus driver si in los santos. Sau sa se adauge si alte joburi si in los santos

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece los santos-u nu este asa de populat in joburi.

Alte detalii atat:

CriStiAn2024

CriStiAn2024

Member

• 16 posts

cand sa bagati job whore si tren lawyer pe server si taietor de lemne de ce nu folosim doua arme

AnndyKGZ

AnndyKGZ

Advanced Member

• 200 posts

Sugestie: Schimbarea economiei jobului `Quarry Worker` cat si modul in care se efectueaza acest job intr-unul mai placut.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: La inceputul serverului era foarte populat acest job, si bine structurat. Odata cu marirea economiei la alte joburi, acesta ramanand cu 15k / tura ( de 2 minute ) a ramas foarte mult in urma si nimeni nu mai practica acest job, placut de altfel.

Alte detalii: Astfel s-ar mai diversifica putin si preocuparile jucatorilor. Ar fi activi si in acest job, ramanand mai multe locuri libere la alte job-uri. Daca v-ar interesa acest subiect, sunt convins ca va fi unul frumos, avand in vedere capacitatea voastra de a adauga update`uri unice, gandite foarte bine, structurate bine.

• SulFat likes this

eUC225z.gif

Laywar.BELEAUA

Laywar.BELEAUA

Advanced Member

• 46 posts

Sugestie: Biz-urile de Tip Tunning din cele 3 orase sa primeasca 10% din ce tuneaza un jucator in acel biz.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece detinatorii biz-ului vor face un buget mai mare in biz, deaorece si economia vehiculelor au crescut.

Alte detalii: Nu, multumesc.

Daca ai avut o prietena înseamna ca Laywar  s-a saturat de ea.
               Laywar nu face flotari, el le cumpara gata facute! 
              Laywar  nu poarta ceas. El decide cat e ceasul.
                    Laywar  s-a nascut intr-o cabana construita de el. 
             Laywar  a reusit sa numere pana la infinit. De doua ori.
                 Laywar poate sa aplaude cu o singura mana. 
                 Laywar  se scobeste in nas cu degetu mic de la picioru stang! 
               Daca tu ai 5 lei si Laywar  are tot 5 lei Laywar  are mai multi bani ca tine.
                Laywar  a lasat-o stirba pe zana maseluta!
                 Laywar  nu suna la numarul gresit...Tu raspunzi la numarul gresit! 
                Laywar a raspuns la un apel pierdut. 
                 Laywar  a omorat 50 de teroristi cu 2 gloante.Primul a fost de avertizare!
         Cand era mic,Mos Craciun primea cadourii de la Laywar 
                  Laywar  poate sa faca poze cu telefonul fix. Chiar si selfie.
                  Laywar  si-a aruncat casa pe geam

8GPYuCW.gif
Momente Speciale:

Momente norocoase  :D  :D :

zDCDeVX.png

CeZy

CeZy

Newbie

• 2 posts

Sugestie: La joburi cand ating skill-ul maxim sa ai comanda /prestige( Sa apara un tabel cu casete cu joburile skill maxim) , atunci cand alegi un job din /prestige sa iti dea skill 1 ( Dar sa ai gen job boost) si sa muncesti iar sa faci skill 5. Am explicat cam prost,dar fie .  Ideia este cand ajungi la skill 5 sa te poti face skill 1,dar sa iei job boost. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Acest sistem nu am vazut pe nici un server si mi se pare ceva unic si foarte folositor pentru jucatori care muncesc din greu.

Alte detalii: Nu este nimic greu.

cosminzOru

cosminzOru

Newbie

• 4 posts

Sugestie:Sa se adauge pe aeroporturile LS/LV/SF 2-3 elicoptere speciale pentru School Instructors la licenta de Fly

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Sa fie mai usor sa oferim licentele de fly, mai ales cand nu gasesti un elicopter sau mai apare cate unu si iti fura elicopteru in timp ce dai licenta si te trezesti cu mare post pe panel ca nu dai licenta la om si ii furi banii, e deja insuportabil pentru mine, mai ales cand vin civili sa ma injure si sa imi ia heli in timp ce dau licenta.

Alte detalii:Nu.

• DennisHD, MrIonut, Suky and 4 others like this

Mario_MacMillan

Mario_MacMillan

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Orice vehicul ce a luat foc sa fie respawnat automat.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Am scapa de trolleri ce vor sa isi bubuie masina si sa intre in multime sau alti jucatori fara motiv.

Alte detalii: Da, daca va ganditi cum o sa faceti cu vehiculele personale sau celor de la clan ca ele cand se distrug platesti insurance etc... faceti in asa fel in cat sa detecteze hp-ul in care ia foc si sa o treaca ca find distrusa si sa o si respawneze in acelasi timp.

Sh4dow.

Sh4dow.

Advanced Member

• 343 posts

Sugestie: Cei cu premium account sa beneficieze de o frecventa privata (gen 6123) unde pot sa isi dea doar /setfreq pe acea freq doar helperii, adminii, liderii , utilizatorii vip si premium, iar chatul VIP sa fie scos, fiecare va avea in fata numelui functia pe care o detine (VIP, Premium, Helper etc)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Am putea comunica mai usor cu staff-ul.

Alte detalii:

Sugestie: Utilizatorii de cont premium sa aiba member title cu PREMIUM cum au si cei vip.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar face o diferenta fata de cei care nu au.

Alte detalii:

Sugestie: Utilizatorii de cont premium si vip sa beneficieze de skinuri in plus la clothing store ( de exemplu skinul 299) si niste accesori noi (daca se poate)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cum am zis mai sus, am fi diferiti fata care nu au.

Alte detalii:

Sugestie: Utilizatorii de cont premium si vip sa beneficieze de token-uri cum au si membrii staffului, token-urile vor fi ca un daily login, cand intrii pe server sa primesti 2 tokenuri (o data pe zi) iar dupa 24 de ore ce intrii din nou sa primesti din nou 2 tokenuri, la 10 tokenuri sa primesti un rubin.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: De multe ori se intampla sa ramai cu 20 sau mai multe rubine sa iti cumper ceva, dar tu nu poti sa mai donez asa ca asta in timp ar ajuta foarte mult.

Alte detalii: Ma laud si eu ca am cont premium, probleme?

ZjwO6UO.png

Mario_MacMillan

Mario_MacMillan

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Sa fie facuta comanda /info [Vehicle ID / Vehicle Name] si sa primesti informatii despre acel vehicul gen Numele / Cat costa in DS / Ce viteza prinde / si cate sunt in stock la DS.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru a evita spamul ce se face zilnic cu peste 30+ intrebari de genul "Cat costa vehiculul x" , "Cat prinde vehiculul x" , "Mai este vehiculul x in stock ?".

Alte detalii: Sper sa se faca nu ma deranjeaza spamul ca pot opri newbie , dar hai sa evoluam.

Menora

Menora

Newbie

• 5 posts

Sugestie: Sa fie modificate rutele la sistemul de rob

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Daca am ruta din SF in LS la docuri, vine politistul, se tine dupa mine si daca mi-a bubuit masina am luat fail la rob, nu imi convine treaba asta.

Alte detalii: Nimic.

Doru.

Doru.

Advanced Member

• 47 posts

Sugestie: Crearea unui grup nou pe forum si anume Premium Account/Donator/Ruby Player. Acest grup sa fie alocat jucatorilor ce achizitioneaza un cont premium pe ruby nephrite. Acest grup sa aiba avantaje precum, adaugarea member title-ului fara a se tine cont de post-urile de pe forum, de a avea dreptul de a da 3 like-uri pe forum, ranksbar specific. De asemenea, jucatorii cu cont premium sa aiba dreptul la sectiunea design de a face cereri in limita stabilita de catre Designer-ul sef. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Un beneficiu un plus pentru contul premium si de a stimula jucatorii sa-si achizitioneze unul. Culoarea acestui grup sa fie Aceasta

Alte detalii: Culoarea a fost o sugestie, poate sa fie orice culoare

• Radu likes this

Hartley

Hartley

Newbie

• 4 posts

Sugestie: Sa se adauge si in zona rank 3-4, 5-6 la trucker un anumit checkpoint de unde poti lua job-ul, pentru ca, daca ai rent langa zona de 3-4 sau 5-6, nu ai de unde sa iei job-ul, si esti nevoit sa mergi tocmai pana in ls

Alte detalii: - 

SniKeR

SniKeR

Member

• 21 posts

Sugestie:Sa se adauge o noua mafie in orasul San Fierro. In LS/LV sunt 3 mafii, de ce nu pot fi si in SF? Sa se aranjeze turfurile incat sa se incadreze cele 3 mafii din SF. Aceasta sa poarte numele de 'The Yakuza Familly' sau 'Mungiki Boyz Mafia'. Aceste skinuri nu sunt purtate/implementate intr-o factiune. Acestea sa fie skinurile aceseti mafii :

Skin_49.png 2.Skin_229.png  3. Skin_170.png 4. Skin_203.png 5. Skin_204.png 6.  Skin_193.png.

Hq-ul acestei mafii sa fie situat aici : http://imgur.com/a/NkflV

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Sa fie si in SF frumos cu 3 mafii.

Alte detalii:Succes.

UP, ar fi fain sa se adauge acea mafie pe server, este o idee geniala.

Sugestie: Sa fie implementat un minim de ore pentru intrarea in orice factiune

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ca sa nu se intre pe pile cum se intra acum

Alte detalii:Ijp4fJp.png

UP, foarte buna sugestia, prea multi intra pe pile, macar daca tot nu da testul sa intre cu o limita de ore, 30 ore pentru factiunile pasnice si 7 ore last 7, iar in departamente/ mafii / hitman sa fie 50 ore si 10 ore last 7 days.

CristianRo15

CristianRo15

Newbie

• 5 posts

Sugestie:Electronics Transporter 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar diversifica joburile ,nu cu mult dar ar fii ceva nou ca 

Alte detalii:acest job sa fie situat in LV in aceasta locatie : http://imgur.com/a/6skY0

si sa ai 3 masini cea de skill 1 sa fie "Mule", la skill 3 sa fie "Benson" si la skill 6 sa fie "DFT-30" , economia de la acest job sa fie ca a trucker-ului 

si pe masina de skill 6 sa fie mip-mapping(daca nu am insel) cu electronice 

la skill 1 sa poti duce 5 electronice ,la 2 ,10,la 3,15 is tot asa dar pe un electronic sa iti dea 10k la skill unu faci cam 50k pe cursa  si sa trebuiasca sa mergi ca la pizza boy dupa ce ai livrat tot sa reincarci 

pt skill 2: 100 electronice livrate

pt skill 3 :150 electronice livrate in +

pt skill 4 :150 electronice livrate in +

pt skill 5 :150 electronice livrate in +

pt skill 6 :150 electronice livrate in +

sper ca acest job sa fie implementat deoarece e o mechanica buna

Mareantz

Mareantz

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Cand cumperi un vehicul din dealership, sa ai un cooldown de 12 sau 24 de ore daca vrei sa cumperi aceelasi vehicul din dealership de 2 ori.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: A fost restock si pe mine ma nemultumeste stiind ca unii si-au luat si 5 infernusuri iar altii nu.

Alte detalii: Sper sa se bage.

• ColdMonk likes this

ColdMonk

ColdMonk

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Cand cumperi un vehicul din dealership, sa ai un cooldown de 12 sau 24 de ore daca vrei sa cumperi aceelasi vehicul din dealership de 2 ori.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: A fost restock si pe mine ma nemultumeste stiind ca unii si-au luat si 5 infernusuri iar altii nu.

Alte detalii: Sper sa se bage.

+1

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users