Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
598 replies to this topic

Ahile

Ahile

Member

• 12 posts

Sugestie: Cei cu cont VIP sa aiba jobul mechanic.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Mi se pare corect ca cei cu cont vip sa aiba si alte avantaje fata de un player normal, nu doar culoarea numelui.

Alte detalii: Ori avem VIP pe Ruby.Nephrite.ro ori nu mai avem.

Jackkk

Jackkk

Member

• 11 posts

Sugestie: Cei cu cont VIP sa aiba jobul mechanic.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Mi se pare corect ca cei cu cont vip sa aiba si alte avantaje fata de un player normal, nu doar culoarea numelui.

Alte detalii: Ori avem VIP pe Ruby.Nephrite.ro ori nu mai avem.

Te auzi la ce spui? Vrei sa se faca abuz sau ce ... contra

Fr3shY

Fr3shY

Newbie

• 6 posts

.

Edited by Fr3shY, 11 August 2017 - 07:42 AM.

Luke

Luke

Member

• 13 posts

Sugestie: Daca cineva face team la battlegrounds si sunt filmati sa fie sanctionati cu warn, asta ar interzice echipele in arena de battlegrounds

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu ar mai fii atatea echipe la battlegrounds

Alte detalii: -

Sugestie: Sa se adauge barci la battlegrounds.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii mult mai exact ca jocul in sine.

Sugestie: Sa primesti 1-2 aid kit-uri cand intri in arena.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii mult mai bine.

Alte detalii:- 

Ahile

Ahile

Member

• 12 posts

Te auzi la ce spui? Vrei sa se faca abuz sau ce ... contra

Cu ce sa se faca abuz, e ca si cum ai avea jobul mechanic..

Denis_Maghetiu

Denis_Maghetiu

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Ar trebui sa se adauge un sistem de CSGO cu toate mapele din csgo, iar teroristii sa aiba doar armele lor(ak-47, glock etc) iar counter-teroristii la fel.
Sa se planteze bomba, si sa poti sa iei armele de pe jos de pe tasta e.
As dori sa se lucreze si sa implementeze acest sistem deoarece multi copii si baietii nu au bani de csgo.

aRuxelO

aRuxelO

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Scuterele De la job pizza sa fie cu Anti Bike Fall

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ca mereu mor din cauza ca da cineva cu ping 100 peste mine de 5 ori. Ca sa nu mai cazi de pe scuter

Narutoo

Narutoo

Member

• 16 posts

Sugestie: Sa existe un job pe server cu / fara skill la care poti munci la o data de x zile / saptamani si sa castigi un numar limitat de rubine, in ce consta, toata actiunea sa fie desfasurata online. Incepand cu titlul "Miner de rubine", "Hacker" sau altceva, si sa te pui la o masa cu un laptop si ca in viata reala cei care mineaza bitcoin asta sa faci si tu, sa stai 1-2 min la acel laptop si dupa aceea sa castigi cateva rubine si tot asa.

2. Sa existe anumite pack-uri care se cumpara cu rubine, gen bronze pack (sa contina bani, rubine, hidden etc.), silver pack (x2 hidden, atatea rp-uri, rubine etc. etc.) sau gold pack sau altceva, ar fii ceva original si frumos.

3. Pe server sa se adauge mai multe skinuri disponibile in clothes, la fel si pe battleground, la fel si cu masinile. 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar aduce un plus comunitatii.

af14916d04963f2ab99bf45a75c0b34c9bba156c

Cand nu poti ocoli primejdia, nu-ti ramane decat s-o infrunti curajos.

SuperCharger

SuperCharger

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Propun modificarea jobului "Garbage Man". 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Din cauza faptului ca, sistemul nu te lasa sa dai[/unloadtrash] decat daca ai camionul full, este aproape "imposibil" sa ajungi la skill 6 (doar daca chiar esti ambitios si nu ai o viata) mai ales atunci cand spre ex esti skill 5 si iti cere foarte multe kg si multe ture pentru a dat skill up. Propun sa poti da [/unloadtrash] pentru orice cantitate de kg ai in truck sau macar la 1/3 sau jumatete din cate kg iti trebuie sa umplii camionul, asa se va usura cresterea in skill a jobului Garbage Man si va atrage mai multi jucatori si la acest job pentru ca la skill 6 consider ca este cel mai profitabil job.

Alte detalii: Sper ca aceasta sugestie sa fie luata in considerare si implementata deoarece acest job practic este degeaba pentru ca este prea dificil mai ales ca masina de gunoier merge greu si se rastoarna rpd. Multumesc. :ph34r: 

Edited by SuperCharger, 12 August 2017 - 09:13 AM.

Iacc.

Iacc.

Advanced Member

• 46 posts

Sugestie: Salut, m-am apucat si eu acum recent pe server de aproximativ 3days, e si e o mica problema.. de cand am facut level 3 incerc si eu sa iau o licenta.
Cer intruna pe /requestlicence ... /instructors le dau /sms 50/65% tin telefoanele inchise iar celelalti 35% sunt pe /sleep. 
Deci nu exagerez cu nimic.. ma chinui sa dau de ei si nimic banuiesc ca o fii raport-ul prea mic.. nu stiu ce sa zic.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pai aceasta sugestie ne dam cu totii seama mai ales ca avem  quest-ul cu summer... avem quest-urii sa ne plimbam cu '' Avionu x KM '', sa aterizam pe cladiri.. etc.

Alte detalii: Mariti raport-ul, bagati prime ceva nu stiu.. dar rezolvat chestiia asta.

Iacc.

Iacc.

Advanced Member

• 46 posts

Sugestie: La job-ul de pizza e o mica problema.. in momentu cand pui casca si te duci sa livrezi pizza trebuie sa cobori e cand cobori iti dispare casca instant, si trebuie mereu sa o pui.
Incercati sa bagat un mic deelay in cat sa ai timp sa pui pizza in chackpoint si sa nu pui mereu casca.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: E buna sugestia si e de folos pentru playerii care fac job-ul, sunt politisti care stau pe chestia asta si uiti la un moment dat sa pui mereu casca... iar ei de iau instat.

Alte detalii: Sper sa rezolvati ceva.

Alexush

Alexush

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Sa se adauge un sistem de rob mai complex.. Nu se merita sa stai atat pentru 300-400k maxim 500k in jail. In timpul acela poti face mult mai multi bani decat la rob. Sau sa ramana cel actual, iar in maxim 5 minute sa ajungi la 2 locatii, apoi sa iei un Maverick si sa te arunci intr-un checkpoint ceva si sa scapi de wanted.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece nu s-ar mai sta atat la jail pentru doar cativa banuti, cum am spus si mai sus.

Alte detalii: O zi / seara buna!

melx0

melx0

Newbie

• 2 posts

Sugestie : 1. Daca s-ar putea cand dai rob sa poti da cu alt player .

2. Ar fi bine daca casca nu ar disparea imediat cand cazi de pe un motor, sa dureze cateva secunde pana dispare,este enervant faptul sa o pui mereu de cate ori cazi sau intra cineva in tine si te arunca.

Alte detalii : Sper sa se rezolve. O zi buna !

Schipi97

Schipi97

Newbie

• 3 posts

Sugestie: Sa se adauge optiunea la jobul 'Detectiv' sa poti ajuta playerii ce sunt la jail prin a le scade minutele. Adica detectivul o sa dea o comanda gen '/jl' sa vada cine este in jail, si dupa o sa deschida dosarul unui jucator inchis. Dupa ce ii deschide dosarul, trebuie sa se duca intr-o anumita locatie de pe mapa pentru a se convinge ca jucatorul a avut partea lui de 'nevinovatie' cand a fost bagat in jail. Dupa ce ajunge la respectiva destinatie, jucatorului din jail sa ii scada intre 5-10minute, in functie de timpul pe care il mai are de stat, iar detectivului sa ii fie achitata (NU DIN BANII JUCATORULUI DIN JAIL) o suma de bani (20k-30k). 

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: deoarece toate joburile ar putea fi profitabile.

Alte detalii: Daca ar fi sa se adauge acest sistem, sa se adauge de asemenea si comanda '/work' la job detectiv.

Edited by Schipi97, 13 August 2017 - 10:08 AM.

Falcone47

Falcone47

Newbie

• 2 posts

Sugestie: Propun ca in /treasureshop sa fie adaugat ceva gen: 1 day RP boost, adica achizitionand acest lucru la fiecare payday in ziua respectiva in loc de 1RP sa iei 2.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Eu cred ca i-ar ajuta si pe jucatorii care stau pe /sleep ca sa faca RP-uri pentru level.

Alte detalii: Nu vreau sa fiu luat in nume de rau cu aceasta sugestie.

eloPIHX.jpg

Chowder

Chowder

Advanced Member

• 102 posts

Sugestie: Sa se adauge noi questuri, cum ar fi: "Omoara x playeri la Survival arena" sau "Lasa-te omorat de curent la Survival Arena" sau "Participa la x merciuri la Survival Arena" sau "Colecteaza  x arme de tip x la Survival Arena".

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cred ca aceasta sugestie este folositoare pentru ca quest-urile noi nu strica si ai ceva de facut noi in +.

Alte detalii: Mult succes cu serverul!

kyMlUda.png

xJLHREc.png

Damian

Damian

Advanced Member

• 41 posts

Sugestie: Sa existe o optiune in /tog pentru a nu se vedea ca ai cont VIP, gen daca vrei iti apare daca nu, nu.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu mi se pare ceva wow sa iti apara VIP sus, deasupra capului + ca nu vrea toata lumea.

Alte detalii: Nu am.

Charon

Charon

Advanced Member

• 76 posts

Sugestie: Adaugarea comenzii /unstuck. Aceasta comanda da un mic slap jucatorului in cauza.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece multi playeri raman blocati.

Alte detalii: Sa fie un delay de 10 minute pentru a nu se abuza.

Edited by Charon, 13 August 2017 - 08:01 PM.

MulTi-NickName

MulTi-NickName

Advanced Member

• 33 posts

Sugestie: Schimbarea numelui de 'AdmBot' in altu.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii ceva unic. In loc de AdmBot sa fie ceva in genul: RubyBot

sau rBot.

Alte detalii: Ar arata ceva in genu:

[Ex:1]Xstrem0 has been kicked by RubyBot for being afk without sleep for more than 10 minutes or afk with sleep for more than 2 hours.

[Ex:2]Xstrem0 has been kicked by rBot for cheats: Pro-Aim (#3) 

O3uxquy.png

CRML

CRML

Advanced Member

• 236 posts

Sugestie: Propun sa se adauge la 'Buy insurance' numar actual de insurance pe care le are masina ta.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar economisi putin timp.

• Geto_Dac likes this

pPXzLcl.png

twju3xU.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Google (1)