Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
575 replies to this topic

SiNNeD47

SiNNeD47

Member

• 20 posts

Sugestie: Sa se faca stock-urile mai mari la (/rentveh).

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece se intampla asta (http://imgur.com/a/n7AYE) si mai asteptam inca 10 ca sa prindem o masina.

Alte detalii: Sper sa o implementati.

Tomezu

Tomezu

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Sa se adauge skill-ul de la farmer prin message.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca ar usura metoda prin care iti poti vedea skill-uri, skill-ul la farmer se afla prin dialog dar nu si prin message.

Alte detalii:VItlWIH.png

4jeti4z.png

giphy.gif

iKn0n

iKn0n

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Sugestia mea este sa adauge Infernus-ul in DS dar mai scump 280kk , Bullet-ul 160kk  si sa fie full mereu

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Este mult mai bine asa.

Alte detalii:Nimic

d3nnis001

d3nnis001

Member

• 16 posts

Sugestie:Sa fie marita limita la barbut la cel putin 5.000.000$.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Deoarece cei care au multi bani vor sa joace pe o suma mai mare, iar ei sunt blocati sa joace pe 1.000.000$ unde te plictisesti jucand, asa ca daca ar fi o limita mai mare ar fi mult mai usor.

Alte detalii:Sper ca aceasta sugestie sa fie adaugata cat mai curand.

• Stickey and BeSmart like this

signed bysignature1.jpg

Vipe

Vipe

Advanced Member

• 67 posts

Sugestie: Sugerez ca la skill 2 si 3 in cadrul sistemului de rob sa ti se schimbe dubita.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca acea dubita pentru rob este un chin. Daca ai cp din ls in sf sau din lv in sf si invers e imposibil sa termin rob-ul, chiar daca iti da 3 minute. Plus ca daca vine un politist dupa tine nici nu poti riposta, pentru ca daca cobori din masina vei primi fail. Un alt factor ar fi acela ca daca te-ai rasturnat pe o parte cu acea dubita nu mai ai nici o sansa sa te pui din nou pe roti. Nu este deloc stabila acea masina.

Alte detalii: Sper sa se ia in considerare, eu unul am luat mai multe fail-uri cu noul sistem decat cu cel clasic.

Edited by Vipe, 31 July 2017 - 09:50 AM.

• MarianDV and Lais like this

yxyGAM7.png

w0cLfn2.gif

MarianDV

MarianDV

Advanced Member

• 61 posts

Sugestie:Ce ar fi daca pe data de 12.08.2018 cand va fi si bonusul de 30% de rubine sa poti schimba culorile hidden gratuit.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Deoarece multi jucatori vor sa isi schimbe culorile hidden si nu pot face asta prin alt mod.

Alte detalii:Daca este de acord cu aceasta propunere lasa un like.

• GGeorge likes this

Vorbe celebre:

​​​renMqcP.png

FXqJgR7.png

Lais

Lais

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Vreau sa propun scoaterea accesului deplin a co-liderului ,referindu-ma la clanuri .Adica un co-lider sa poate da cinvite si uninvite atat,deoarece am avut cativa co-lideri si au inceput sa vanda masinile etc .Adica si-au batut joc de munca tuturor .Numai lideru sa poata avea accest sa le vanda.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar ajuta foarte mult in sensul ca am avea mai multa siguranta .

Alte detalii: Sper sa fiu inteles.

giphy.gif?response_id=591df4ed7c6da3d065

BloodyCherries

BloodyCherries

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Sa se adauge o comanda pentru playeri, [/release] prin care sa poti cumpara free de server.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sunt foarte multi playeri care dau rob si nu multi politisti care ofera free.

Alte detalii: -

BeSmart

BeSmart

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Propun ca la job-ul Bus Driver, atunci cand muncesti la el, apare o chestie cu pasagerii. Bun, o chestie interesanta, insa propun atunci cand termini cursa, pe pasageri sa primesti o suma de bani. La job, primesti la final, adunat undeva la 70-80k iar 1k pe persoana nu ar strica zic eu, sau totusi o suma intre 500$-1k$ pe pasager, totusi la Gunoier se da 120k, iar aici maxim 80k intr-un timp mai lung.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar aduce Bus Driver in topul celor mai bune job-uri de pe server.

Alte detalii: Ori atunci cand intra pasagerii sa scrie " Au iesit 4 pasageri ce au platit biletul, dar au urcat 2 si ai primit drept rasplata 500$" - acesta este doar un exemplu.

oLandezuFCVPLM

oLandezuFCVPLM

Advanced Member

• 259 posts

Sugestie: Sa primim si niste bani la arms dealer de la skill 3 in sus.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: money cash mai multi

Alte detalii: ms

• CrossHeat likes this

OLANDEZU SIDDAT GOYAL PUTEREA MOLDOVEI

9apkBP5.png

7tbn5Nf.png

DarrelL

DarrelL

Newbie

• 1 posts

Sugestie: Ar fii interesat sa se bage vehicule personale cu care poti face job, dar slot-urile pentru aceste vehicule sa fie separate fata de cele pentru vehiculele normale. Spre exemplu ai un truck care sa fie nu mai al tau, tu cumparandu-l cu 10.000.000$, spre exemplu, si dupa ce duci o remoca sa primesti cu 5-10% mai mult decat primesti la job-ul normal.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fii ceva mai real si ar face gamemode-ul putin mai interesant, parerea mea.

Alte detalii: Nu am.

AresSpartan

AresSpartan

Advanced Member

• 71 posts
Sugestie: Ar fi interesant sa bagati misiuni zilnice pentru clanuri, la ce ma refer? De exemplu, parcurge x km cu o masina a clanului, sau acumuleaza 25.000$ in incinta clanului datorita joburilor, etc. Ar fi chiar interesant si am face si banii putin mai usor, iar per misiune sa ne fie acordati 5.000$ - 10.000$, in incinta clanului. Succes si bafta ksenoane daca iti place ideea.

Edited by AresSpartan, 01 August 2017 - 03:42 AM.

giphy.giftumblr_n2av6ma9t41skgtsso1_500.gif

Vladut05

Vladut05

Newbie

• 6 posts

Sugestie: Stiti ca la job-ul Bus Driver dupa e termini cursa iti raman ... pasageri. Pasageri care iti raman sa iti deie niste bani. La 1 pasager- 1.000$ daca raman 100 pasageri sa dati 100.000$

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Eu cred ca e bun deoarece se da cam putin la job.

Alte detalii: Va pun jos un exemplu. Mie mi-au ramas 106 pasageri.

(Job) Au urcat 4 pasageri in autobuz si au coborat 4 (tatal 106). ai primit ....$

(Job) Ti-au ramas 106 pasageri, ai primit $106.000

(Job) Traseul a fost finalizat. Pentru a munci in continuare tasteaza comanda /work

HeRReRa

HeRReRa

Member

• 10 posts

Sugestie:Sa se bage la fiecare burger in parte, afara, o optiune cu comanda "/meal", prin care poti sa iti cumperi mancare atunci cand esti intr-o masina. La fel ca si cum ai da "/buyfood", doar ca nu mai trebuie sa cobori din masina, sa intrii inauntru sa sa dai "/buyfood". Ar fi mult mai usor pentru cei cu masini. Mergi doar acolo, dai "/meal", astepti cateva secunde, si viata ta e plina.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar fi mult mai simplu pentru cei cu masini.

Alte detalii:Multumesc de intelegere!

Edited by HeRReRa, 01 August 2017 - 11:15 AM.

• RAZEN likes this

oLandezuFCVPLM

oLandezuFCVPLM

Advanced Member

• 259 posts

Sugestie: Sa se mareasca orele pentru a juca la paint la 10 ore

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu ar mai veni orice pripas gen civilii cu 5 ore jucate cu renko de pe net chiar.

Alte detalii: nu ms

Edited by Webster, 01 August 2017 - 04:59 PM.
*gen olandezu

• Radu, C H O W D E R, CristiASAP and 3 others like this

OLANDEZU SIDDAT GOYAL PUTEREA MOLDOVEI

9apkBP5.png

7tbn5Nf.png

dyloquE

dyloquE

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Dupa parerea mea, ar fii mult mai ok ca la sistemul de battlegrounds comanda /inventory sa nu apara pe dialog, ci pe textdraw

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Un design mai frumos, si mai apropiat

Alte detalii: Noroc

mjrhszk.png

Loris.

Loris.

Advanced Member

• 55 posts

Sugestie: Cand iei premium in samp sa ai grad pe forum

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi un avantaj pentru cei cu cont premium, daca ar fi asa eu mi-as lua sincer.

Alte detalii: Nu ms

FLORIVN

FLORIVN

Advanced Member

• 93 posts

Sugestie: Să se adauge comenzile [/bizgivekey] și [/housegivekey]. Atunci când un deținatorul unui biz sau al unei case îi dă cheia proprietății lui unui alt jucător, jucătorul respectiv care are cheia să poată închidă sau deschidă bizul sau casa.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Atunci când un jucător dorește să facă un eveniment într-un biz sau într-o casă el poate să-i ceară cheile deținatorului. Un alt beneficiu ar fi pentru jucătorii care au casă sau biz deoarece ar putea face afaceri cu aceste lucruri.

Alte detalii:

• iMadalin, Klaz and KoBo like this

tumblr_o1067jVVDH1uj400co1_500.gif

Narutoo

Narutoo

Member

• 16 posts

Sugestie: 1.Obiectul ascuns de la Treasure Hunt este prea greu de gasit, propun sa fie adaugate mai multe hint-uri pe parcurs daca obiectul nu este gasit de nimeni.

2. La payday, "Total Earnings" este intr-un numar complet fara virgula / punct, arata urat asa. Propun sa se schimbe asta.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cateva imbunatatiri nu strica.

Alte detalii: -

af14916d04963f2ab99bf45a75c0b34c9bba156c

Cand nu poti ocoli primejdia, nu-ti ramane decat s-o infrunti curajos.

Radu

Radu

Advanced Member

• 173 posts

Sugestie: Sa se mareasca orele pentru a juca la paint la 10 ore

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu ar mai veni orice pripas gen civilii cu 5 ore jucate cu renko de pe net chiar.

Alte detalii: nu ms

29geoma.png

#padure     (vorba lui StefaN69)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users