Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru server

• Please log in to reply
598 replies to this topic

Ksenon

Ksenon

Iepurilă

• 373 posts

» În acest topic puteți posta sugestiile voastre pentru server.

• Nu faceți o propunere/postare in batjocură
  • Nu este nevoie de păreri pentru sugestii, se postează doar sugestii în acest topic
  • Păstrați un limbaj decent în acest topic
  • Nu cereti +1 la sugestii, cine trece pe aici și citește iți va da un +1 dacă apreciază sugestia ta
  • Nu dati /report pe joc cu textul "Am facut o propunere, se uita cineva?", propunerile sunt citite la un interval de timp, sugestiile bune sunt alese
  • În acest topic nu se postează bug-uri
  • Nu schimbați fontul din modelul de postare

» Model de postare:

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

• BlackBeer likes this

MadaliN.

MadaliN.

Advanced Member

• 122 posts

Sugestie: Propun sa poate si membrii de rank 6 sa poata folosi /l cred ca ar fi de ajutor, insa cand nu este lider-ul  on si este co-lider sa se poata sfatui cu cineva din staff deoarece multi nu raspund la [/sms] admini sau au telefonul inchis.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cred ca ar fi de folos in caz-ul in care am zis mai sus, daca doresti ksenon sa bagi si /l la rank 6 pentru vorbite / sfatuire.

Alte detalii: Nu am.

• MadnessPOWER, HenkoRO and RaYmOnD.WARMACHINE like this

Verhoiansk99

Verhoiansk99

Newbie

• 4 posts

Sugestie: 1. Dealership

Sa fie adaugata in Dealership si Mountain Bike, pe langa BMX.

2. Factiuni pasnice

Sa fie adaugata si o factiune prin care sa poti tracta masinile de pe strada ca mecanic/munctior cu masini ca cele pe care le au mecanicii (acele camioane cu carlig), dar prin care sa poti da si refill/repair jucatorilor ce au nevoie.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: 1. Prinde mai mult ca BMX (aproximativ 135 km/h) si e la fel de practica. 2. In ceea ce priveste propunerea cu factiunea, e practic, e role-play si aduce o sansa in plus celor ce vor sa intre intr-o factiune si, fie au level prea mic, fie vor sa incerce ceva pasnic. Este practic si frumos.

Alte detalii: Va multumesc pentru atentia acordata! Imi cer scuze pentru deranj! De asemenea, doresc sa adresez scuze in cazul in care am gresit orientarea propunerilor. Nu am considerat ca a doua propunere ar trebui adresata topicului cu factiuni pasnice, ci serverului! Inca o data, va multumesc pentru atentie! Va salut!

• analfaboss, CostiADV, Z0RYFik and 7 others like this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Deseori am intampinat sa fim blocati, sau sa fim in mijlocul desertului / oceanului, etc. Sa se adauge comanda [/suicide], pentru a ne omora, deoarece pana ne sinucidem 'Traditional' pierdem mult timp, asa macar sa pierdem 10-20k pentru a nu fi in 'zadar'

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Am economisii timp.

• Kabbalah, Stefan/Skarr, d3nnis001 and 6 others like this

Kumae

Kumae

Member

• 14 posts

Sugestie:Adaugarea unui sistem de rob mai complicat la care sa se castige mai multi bani.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Dupa parerea in momentul de fata nu prea se merita sa dai rob, 220k pentru 30 de minute de jail adica in 30 de minute as putea face mult mai multi bani la job desigur sa fie mai greu de realizat robul nu ca cel actual. Cred ca ar ajuta si la terminarea raportului celor din pd deoarece mai multa lume va da rob.

Alte detalii:

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Sa se adauge un radio in incinta jail, iar liderul acelui departament sa aleaga post-ul radio.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Si asa e prea simplu sistemul de jail, macar ar fi ceva diferit,

Alte detalii:

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Sa se adauge un radio in incinta jail, iar liderul acelui departament sa aleaga post-ul radio.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Si asa e prea simplu sistemul de jail, macar ar fi ceva diferit,

Alte detalii:

• Recker and Edi. like this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie:

Sa se adauge comanda /coin <id> <sumă>

• cum spune şi titlul, comanda /coin ar trebui să fie folosită sub forma /coin <id> <sumă>, pentru a evita eventualele înşelătorii
  • când un jucător foloseşte comanda /coin <id> <sumă>, să-i fie afişat în chat mesajul:

Ai trimis o cerere de coin jucătorului x.

• iar celui căruia i-a trimis cererea, să-i fie afişat mesajul:

​> X te-a invitat să joci coin cu el, tastează /accept coin <id> <heads/teals> pentru a accepta.

• când unul dintre ei câştigă, să fie afişat mesajul pentru toţi:

* X played coin with Y, X chose 'heads' and won.

• şi mesajul pentru câştigător:

(+) Ai câştigat $suma.

• când unul dintre ei pierde, să fie afişat mesajul pentru toţi:

* X played coin with Y, X chose 'teals' and lose.

• şi mesajul pentru pierzător:

(-) Ai pierdut $suma.

Exemplu:

Coşo (id 1) şi Apollo (id 2) - 

Coşo foloseşte comanda /coin 2 1000

» mesajul afişat pentru Coşo

Ai trimis o cerere de coin jucătorului Apollo.

» mesajul afişat pentru Apollo

​> Coşo te-a invitat să joci coin cu el, tastează /accept coin 1 heads/teals pentru a accepta.

» Apollo foloseşte comanda /accept coin 1 heads şi câştigă, în chat vor apărea următoarele mesaje

» mesajul afişat pentru cei din jur

* Apollo played coin with Coşo, Apollo chose 'heads' and won.

» mesajul afişat pentru Apollo

(+) Ai câştigat $1000.

» mesajul afişat pentru Coşo

(-) Ai pierdut $1000.

» este asemănător cu cel de la /dice

PRIN COMANDA /COIN SA PUTEM DA PE O SUMA MAI MARE DECAT LA DICE.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:  Nu toate jocurile de noroc se intampla la cazino, ca si in viata reala, mai sunt si la colt de strada niste oameni care joaca asa. Ar fi mai realist.

• Skythius, AngryOwl, Kuga and 6 others like this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Adaugarea de radio la paint

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi mult mai relaxant.

Alte detalii: -

• BassCocktail likes this

ZonyX

ZonyX

Advanced Member

• 45 posts

Sugestie: La barbut sa se bage sistem de crash ca si pe site-urile de pariuri

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi cv.

Alte detalii: Nu am.

Ps3wf6K.png

Connan

Connan

Newbie

• 7 posts

Adaugati sistem de trade-up contract, gen sa pui o masina sau mai multe, ca pe CS:GO, si sa-ti dea ceva mai scump / mai ieftin, in schimb. Depinde de vehicul.

Edited by Connan, 21 May 2017 - 07:21 PM.

Connan

Connan

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Deseori am intampinat sa fim blocati, sau sa fim in mijlocul desertului / oceanului, etc. Sa se adauge comanda [/suicide], pentru a ne omora, deoarece pana ne sinucidem 'Traditional' pierdem mult timp, asa macar sa pierdem 10-20k pentru a nu fi in 'zadar'

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Am economisii timp.

Da frate, ar merge, insa sa ai cool-down, deoarece daca ai rob, sau wanted, si vine politistul. Astfel are fii folosit in mod abuziv, si foarte op. Parerea mea, acum conteaza de ownerii!

Sprite

Sprite

Advanced Member

• 123 posts

Sugestie:Propun ca atunci cand un  taximetrist accepta comanda unui player sa ii devina taxiul rosu. Sa se faca inapoi doar atunci cand termina comanda.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Mai RP

Alte detalii:Salut

SkinnyJeans

SkinnyJeans

Advanced Member

• 60 posts

Sugestie: Sugerez sa schimbati ordinea vehiculelor la /race la lowriders si convertibles. La prima treapta sunt Comet si Savanna parca, care prind mai mult decat urmatoarele de la treapta urmatoare : feltzer si nu mai stiu ce. Ati prins ideea.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Evident, daca fac multe puncte ar fi logic sa primesc un upgrade, nu un downgrade.

Alte detalii:

Aka47w0w

Aka47w0w

Newbie

• 8 posts

Sugestie: Propun ca la 1800 de secunde sa se puna o ora jucata in /stats .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Playerii ar face ore mai usor , de unde ar rezulta ca ar fi si mai activi . Iubesc acel model de script pentru ore .

Alte detalii: Un +1 la acest reply ar ajuta , multumesc .

• kostel_cucapa, TheLasT and Niku123 like this

KluBowE

KluBowE

Advanced Member

• 52 posts

Sugestie: Adaugare CNN LS in acest loc:http://imgur.com/a/wL0Ye

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Un cnn in ls merge.

Alte detalii: Sper sa fie adaugat un cnn in ls.

Zettew

Zettew

Member

• 20 posts

Sugestie: Propun să se schimbe economia la jobul "Farmer"

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Cred ca nu este destul de avantajos, avand in vedere raportul profit/timp la acest job, eu cu skill 5 fac maxim 40k undeva la 3 minute, iar daca il comparam cu jobul Trucker, acolo in 3 minute poti face 70k la cursa Dillimore, iar la farm se fac mult mai greu banii. Ar fi mai bine sa se schimbe macar timpul acela, de la 2 minute la 1 minut si 30 de secunde, sau macar limita de viteza sa fie schimbata la 20 pentru a lucra mai eficient, gasiti voi o solutie.

Alte detalii: Comparati faptul ca la Trucker intr-o ora faci 1kk si ceva iar la farm abia daca faci 500-600. Am primit o pe o tura in care "Fermierii sunt multumiti" 47k, asta e prea putin. Sau ati putea schimba modul de calculare al fainii, spre exemplu cand am quest imi scrie cate kg de faina am dus, si nu mi se pare normal, eu iau 37k bani pe tura dar duc 20kg de faina, cu skill 5, iar cineva cu skill 1 duce tot 20kg de faina dar ia mai putini bani, asta insemnand ca faci quest la fel de repede si nu mi se pare corect, eu fac skill 6 la farm sa fac quest mai repede spre exemplu, si il fac la fel ca unul de skill 1.

Edited by Zettew, 22 May 2017 - 08:40 AM.

• Andrei078 likes this

Semnaturamea.jpg

slenderman

slenderman

Newbie

• 4 posts

Sugestie:Daca ati putea intr-o zi sa bagati ca in GTA V sa vorbim la microfon in loc sa scriem pe T ca atunci ar fi mult mai popular server din Romania.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru ca va deveni popular.

Alte detalii:La revedere!

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Sa fie modificata comanda /factions. Cand dai /Factions iti apar toate factiunile, insa ar fi mai ordonat sa fie pe categorii ( Mafii, Departamente de politie, Factiuni Pasnice, Hitman Agency.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi mai ordonat si am gasi mai repede factiunea pe care dorim sa o vedem.

Alte detalii: -

• rEDNephrite likes this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: La intrarea pe server sa fim OBLIGATI sa scriem un PIN pentru o masura de securitate mai mare ( Pin-ul sa fie setat din panel si sa arate cam asa):

dSEHsUn.png

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi un '+' la securitatea contului. 

Alte detalii: Cand intri pe server sa nu poti scrie nimic pe chat, decat dupa ce iti pui PIN-UL si sa primesti si FREEZE pana il pui.

• Kostyk999 and lanasitonmyface like this

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Google (1)