Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. This message will be removed once you have signed in.
Login to Account Create an Account
Photo

Sugestii pentru panel

• Please log in to reply
54 replies to this topic

Ksenon

Ksenon

Iepurilă

• 373 posts

» În acest topic puteți posta sugestiile voastre pentru forum/panel. Orice alt fel de postare duce la sanctionarea contului dvs de forum.

• Nu faceți o propunere/postare in batjocură
  • Nu este nevoie de păreri pentru sugestii, se postează doar sugestii în acest topic
  • Păstrați un limbaj decent în acest topic
  • Nu cereti +1 la sugestii, cine trece pe aici și citește iți va da un +1 dacă apreciază sugestia ta
  • Nu dati /report pe joc cu textul "Am facut o propunere, se uita cineva?", propunerile sunt citite la un interval de timp, sugestiile bune sunt alese
  • În acest topic nu se postează bug-uri
  • Nu schimbați fontul din modelul de postare

» Model de postare:

Sugestie:

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:

Alte detalii:

Edited by Ksenon, 21 May 2017 - 08:06 AM.

• Ahile likes this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Playerii banati sa aiba numele cu rosu.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Ar fi mai usor pentru lideri sa stiu cine e banat sau nu. Se mai intampla ca cineva sa ia ban pe la 2-3 noapte si tu habar n-ai de asta

• Luciq likes this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: De exemplu la profilul meu de pe panel scrie asa 

Faction

Federal Bureau of Investigation, rank 1

Eu as propune sa fie si zilele in factiune, de exemplu

Faction Federal Bureau of Investigation, rank 1, days 13 sau 13 days

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Sa zicem ca 'x' are post si are 2/3 fw, si va primi un fw de la reclamatia, asa liderul cum e deja la reclamatie da la profil si verifica zilele, sa nu mai intre in joc sau la factions.

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: La fiecare factiune, cand dam Members sa fie o sectiune cu 'HELP' si acolo sa fie fiecare membru din acea factiune si in dreptul sau sa scrie ce functie are ( lider/colider/tester/responsabil)

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi mai folositor.

Alte detalii:-

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: La Faction History apare asa 

• ibaliwen[R] left faction Crips Gang (rank 1) after 4 days using /quitgroup, with 40 FP.
  •  2017-05-06 02:35:50
    ibaliwen has joined the group Crips Gang (invited by STARKHOV).

Ar fi mai bine sa ramana doar 

• ibaliwen[R] left faction Crips Gang (rank 1) after 4 days using /quitgroup, with 40 FP.

Din moment ce nu mai face parte din factiune, doar se mareste FH-ul.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Se mareste FH-ul si pe unii chiar ii derajeaza, deoarec, daca el a fost in 10 factiuni ai putin de cautat in ce factiune a fost.

Alte detalii:

FirstChance

FirstChance

Member

• 20 posts
Sugestie:Recomand sa faceti ceva prin care am putea deloga o alta persoana de pe panel , daca iti afla parola poate intra pe cont si poate face post-uri cu injurii . De exemplu , daca imi da cineva un cont , si ramane logat pe panel , dar eu schimb parola ramane logat pe cont avand posibilitatea de a face multe lucruri negative.
De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: asa cred eu .
Alte detalii:

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Adaugarea de 'Clan History'

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi frumos sa avem si clan history, pentru a avea unele amintiri din clanurile in care am fost, si sa isi dea cu parerea persoanele despre noi, deoarece iti  cam dai seama despre un player , unele clanuri fiind foarte slabe cu limbaj vulgar, etc.

Alte detalii:

• Tweety and Hatake like this

NexTTT

NexTTT

Advanced Member

• 101 posts

Sugestie: Sa poti scapa din inchisoare cu ajutorul unui prieten care e in afara inchisorii

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Mi se pare ceva unic si interesant.

Alte detalii: 

Hatake

Hatake

Advanced Member

• 77 posts

Sugestie: Adaugarea de 'Clan History'

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi frumos sa avem si clan history, pentru a avea unele amintiri din clanurile in care am fost, si sa isi dea cu parerea persoanele despre noi, deoarece iti  cam dai seama despre un player , unele clanuri fiind foarte slabe cu limbaj vulgar, etc.

Alte detalii:

Uuuuum imi place asta, ar fi frumos.

KPNS2Qg.pnggiphy.gif

Krokodl.exe

Krokodl.exe

Advanced Member

• 47 posts

Sugestie: Pe panel la aplicatii, cand liderul sau co-liderul doreste sa-ti dea reject sa puna un motiv bine intemeiat.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Playerii nu s-ar mai intreba ca „De ce am primit reject?”   „ Ala imi da reject aiurea.”

Alte detalii:Sper ca a fost o propunere care v-ar putea ajuta pe viitor.

• Vin likes this

SkiLL

SkiLL

Newbie

• 3 posts

Sugestie:Sa apara MOTIVUL de ce ai fost respins dintr-o anumita factiune si acesta sa nu fie unul banal, de exemplu:
​-Nu mai erau locuri disponibile(Pe un server mare trebuie sa fie EGALITATE intre toti playerii si toata lumea sa aiba aceleasi drepturi! Nu vrem sa jucam pe un server bazat pe favorizari, cum ar fi: pe ala il cunosc si il bag, iar pe ceilalti ii resping ca nu vreau sa ii am in factiune.)
​-Nu ai destule ore jucate( In regulament scrie ca trebuie sa ai minim level 5! Deci aceasta nu ar trebui sa fie o scuza pentru factiunile pasnice, iar pentru celelate trebuie sa ai minim level 7).

-etc.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?:Pentru ca nu s-ar m-ai respinge in masa si nu ar mai intra unii de la level 5 pana la level 15(de exemplu) in factiuni de 100 de ori, iar altii care joaca cinstit sa fie acceptati o singura data si dupa respinsi ca nu vor liderii. At ajuta faptul ca asa s-ar dezvolta foarte mult serverul si foarte repede, asa s-ar observa cei CAPABILI sa fie lideri.

Alte detalii:Multumesc pentru timpul acordat citirii acestei aplicatii.

Becali4EveR.Power

Becali4EveR.Power

Advanced Member

• 503 posts

Sugestie: Ca lider sa avem acces sa putem vedea ultimele sanctiuni primite de persoana care a aplicat la mine in factiune . De exemplu eu trebuie sa ma uit in paginile de ban list sa vad cand a luat ban de ce cand expira si asa mai departe . Mai ales ca pe profilul jucatorului apare ca expira banul in 4 zile iar in ban list spune ca expira in 5 zile , am postat aceasta chestiune la raportare buguri .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar ajuta foarte mult liderii .

Alte detalii:

eW0n0sz.png

Charon

Charon

Advanced Member

• 76 posts

Sugestie: La faction history sa apara numai cand ai iesit din factiune nu si cand ai intrat.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie: Fh-ul nu ar mai fii atat de incarcat.

Alte detalii: -

Neyze

Neyze

Advanced Member

• 42 posts

Sugestie : La o aplicatie refuzata sa scrie si motivul liderului pentru care te-a refuzat.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi de folos deoarece ar vedea si playerul ce a gresit la aplicatie, ca sa se corecteze data viitoare.

Edited by Neyze, 12 June 2017 - 03:12 PM.

s_Wk2df_M.png

Nickname : Neyze  

Level : 14

Warns : 0/3

Premium Account : Nope                                                                                     
Status 2z8ung8.jpg

Predix

Predix

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Să fi adăugat un buton cu forum.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu mulţi ştiu să scrie forum.nephrite.ro, iar în panel nu văd niciun buton/ nu există portal care să te îndrume spre panel/ forum.

Alte detalii: :)

BoBoMihai

BoBoMihai

Newbie

• 3 posts

Sugestie : La o aplicatie refuzata sa scrie si motivul liderului pentru care te-a refuzat.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi de folos deoarece ar vedea si playerul ce a gresit la aplicatie, ca sa se corecteze data viitoare.

• Predix likes this

daniii

daniii

Advanced Member

• 113 posts

Sugestie: Să fie scoasă acel interval de la resetarea parolei.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Deoarece câteodată este bug pe panel și apare ”whoops looks something went wrong” și trebuie să aștept din nou o oră.

Blaskowski

Blaskowski

Member

• 11 posts

Sugestie: Optiuni pentru lider, detalii mai jos.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Dar, spune-mi....de ce, nu?

Alte detalii: Revin la ce am spus mai sus. "Optiuni pentru lider", adica liderii sa acorde salariile din panel, chiar daca ei pot si din game...ar fi ceva evolutie, fata de alte comunitati care au doar dupa server, ca si noi si sa apara cum apare la admini (nu stiu daca apare la adm, pe bg apare..) Leader panel: si mesajul cu rosu si pt admini cand actiunea e din panel si pentru membrii....altele ganditi si voi, nu imi vin acum la ora 2:20 noaptea in cap prea multe...si sa nu spun prostii.

MefX

MefX

Member

• 22 posts

Sugestie: Cum ar fi daca pe panel sa iti arate "Clan History", gen sa vezi cat a stat "x"in clanul "y" de ce ai iesit gen sa apara /quitclan sau dat afara de managerul clanului sau de ownerul clanului. Poti sa faci si clan punish dar nu neaparat dar dupa mine chestia asta cu Clan History e destul de buna, sa iti apara langa Faction History

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Pentru ca s-a bagat update-ul la clan si ar misto sa se bage si asta, ca la factiuni.

Alte detalii: Sper ca nu e o idee aiurita, va multumesc sau iti multumesc Ksenon ca te-ai uitat peste sugestia mea.

Predix

Predix

Newbie

• 7 posts

Sugestie: Aranjarea facţiunilor de aici în ordinea nivelului sau grupate (Paşnice, Mafii, Dpt).

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ordine. Ordine= profesionalism.

Alte detalii: :)

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users