Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

LOGINREGISTER
Photo

[WIKI] Cum să achiziționezi, activezi și să poziționezi un sticker pe vehicul [RUBY / JADE SERVER]

• This topic is locked This topic is locked
No replies to this topic

SirFulgeruL

SirFulgeruL

• Nick JADE:
    SirFulgeruL
  • 5sLu0cW.png

Odată cu implementarea cutiilor gift, mulți playeri câștigă stickere pentru vehicule și nu stiu cum să il activeze si poziționeze după placul lor.

1. Tastați în chat comanda [/shop] , selectăm 'Sticker Shop' și apasăm pe buton-ul 'Select'.

uTfzfyJ.png

2. Apoi dăm de sageata spre dreapta până găsim un sticker pe placul nostru și apasăm pe butonul 'Buy'.

4KkyeXL.png

3. Acum am ajuns la meniul în care trebuie să alegem prin ce metoda de plată dorim să achiziționăm stickerul. Prima metodă este prin rubine, a doua metodă este prin gems si a 3a metodă este printr-o cumparare gratuită care se poate câștiga la giftbox. Alegem metoda dorită si apăsăm pe butonul 'Select'.

lC84wSf.png

4. Acum urmează să selectăm vehiculul pe care dorim să avem sticker-ul și apasăm pe butonul 'Buy'.

cqrXUKx.png

5. Acum trecem la activarea stickerului pe vehiculul ales la cumpărare. Tastați în chat comanda [/v] și alegem mașina caruia i-am cumpărat sticker-ul, iar apoi apasăm pe buton-ul 'Selecteaza'.

pUn1vmg.png

6. Apoi selectăm 'Vehicle Stickers' și apăsăm butonul 'Select'.

f6na48M.png

7. Apoi în caz că aveți mai multe stickere cumpărate pentru vehiculul respectiv alegeți sticker-ul pe care doriți sa îș activați. În cazul meu am doar stickerul 'fist' si apăsăm butonul 'Select'.

OBm5SfL.png

8. Apoi selectăm 'Change Status' pentru a activa sticker-ul.

hz7e2j9.png

9. Apoi sticker-ul va apărea pe capota mașinii.

o4BsJyi.jpg

10. Acum tastăm din nou in chat [/v] , alegem mașina, intrăm în 'Vehicle Stickers' și de data aceasta selectăm 'Adjust Position'.

G7BAN2t.png

11. Acum am trecut la partea să poziționăm stickerul.

DFS4vhQ.png

12. Pentru a ințelege cât mai bine posibil cum funcționează acest sistem de poziționare am facut un scurt video în care imi voi poziționa stickerul pe capota mașini.

Edited by SirFulgeruL, 15 December 2018 - 08:43 PM.
    Adăugații pași cum să achiziționezi un sticker din shop

• Charon, Elementalist, SNeick and 3 others like this

Posted Image

4 user(s) are reading this topic

2 members, 2 guests, 0 anonymous users

Florihn, CerenKOV