Jump to content

Welcome to Nephrite - Server de SA:MP Romanesc
Register now to gain access to all of our features. Once registered and logged in, you will be able to create topics, post replies to existing threads, give reputation to your fellow members, get your own private messenger, post status updates, manage your profile and so much more. If you already have an account, login here - otherwise create an account for free today!

LOGINREGISTER
Photo

Sugestii generale

• Please log in to reply
806 replies to this topic

Andrewlak

Andrewlak
  • Nick RUBY:
    Andrewlak
  • Nick JADE:
    Andrewlak
  •  

Sugestie: Adaugarea unei limite de chiriasi caselor, dupa interiorul acestora.

Iata cam la ce limite m-am gandit eu (acestea pot fi modificate oricand):

- Casele small - maxim 3 renteri fiecare;

- Casele medium - maxim 7 renteri fiecare;

- Casele big - maxim 15 renteri fiecare.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Nu cred ca in viata reala exista case mici cu 50 de chiriasi prin ele, asa pare si jocul mai real. De asemenea, va fi si bataie pe rent-uri.

Alte detalii: Nu e nevoie.

Sugestie: Cresterea preturilor la rent. (aceasta este valabila doar pe serverul Jade, deoarece pe ruby am auzit ca deja s-au marit preturile la rent)

Iata cam la ce m-am gandit eu (acestea pot fi modificate oricand):

- Casele small - de la $1.500 >> $2.000

- Casele medium - de la $2.500 >> $4.000

- Casele big - de la $4.000 >> $7.500

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Atunci cand iei payday-ul, nici nu simti faptul ca tocmai ai dat, de exemplu, $4.000 pentru chirie. De asemenea, e prea putin pentru cat de mare este economia in momentul de fata.

Alte detalii: S-a potrivi de minune daca ar fi implementata si sugestia de mai sus.

:/ naspa prima sugestie, a doua este ok, dar macar 2,5k la small 

Edited by Andrewlak, Yesterday, 12:06 AM.

1fOwlYQ.gif

Kailas

Kailas
  • Sugestie: Pastrarea punctelor de activitate cumulate peste numarul cerut la raportul factiunilor.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Fiind sezonul vacantelor este foarte folositor celor care se duc in vacanta timp de o saptamana si doresc sa aiba raportul complet si pentru urmatoarea saptamana.

Alte detalii: -

R5dz3SW.jpg

z5xrkaW.png

"Insanity is doing the exact... same fucking thing... over and over again expecting... shit to change... That. Is. Crazy. The first time somebody told me that, I dunno, I thought they were bullshitting me, so, boom, I shot him."

Vaas Montenegro 

Far Cry 3    

Sedrick2k17

Sedrick2k17
  •  

Sugestie: În apartamente să poată folosii comenzile: /heal, /duty.

De ce crezi că ar fi de folos această sugestie?: Ar oferii un rol în plus apartamentelor, ele fiind deja foarte scumpe şi neavând un rol foarte important, mai mult unul estetic.

Alte detalii: Atât.

+1

Posted Image

Cedry2k

Cedry2k
  • Sugestie: Mă gândeam ca de acum pentru viitoarele giftbox-uri // roll // quest-uri speciale să fie adăugate doar câte 2-3 obiecte gen rubine și skin-uri sau mașini și pet-uri și să fie o limită pentru fiecare, când se atinge acea limită, de exemplu s-a atins limita de rubine  setată (2500), să fie schimbat premiul din rubine cu pet-uri și tot așa.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Ar fi mai interesant + sunt prea multe vehicule pe server deja.

Alte detalii: spor la pawno.

Tiby.10

Tiby.10
  • Nick RUBY:
    S1mple
  • Nick JADE:
    Nu joc pe jade.
  • Sugestie: Adaugarea unor iahturi .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Atragerea jucatorilor.

Alte detalii: As propune ca aceste iahturi sa se castige la giftbox sau la quest sau sa se cumpere cu rubine pentru a fi niste bunuri foarte rare, iar aceste iahcturi sa fie folositoarea la deplasarea pe apa cat si sa tina locul unei case sau apartement. 

Cand pun ochiul la luneta curat tot de pe planeta!

LucianSGS

LucianSGS
  • 1)

Sugestie: Gand esti pe G la o masina si un prieten conduce, pasagerul sa puna marker pe mapa si acelui player care conduce sa ii apara marker-ul respectiv.

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Putem sa ajutam taximetristii cu aceasta idee, chiar si playerii civili.

Alte detalii: Nu mai am.

Edited by LucianSGS, Today, 06:48 PM.

@LucianSGS

YouTube Channel : https://www.youtube....I9wkOmQYdVYXBwg

------------------------------------------------------------------------

NICKNAME : LucianSGS

LEVEL : 51

Ore : 1,000+

Faction : Los Santos Paramedic Departament

WARNS : 0/3
    PREMIUM ACCOUNT YES

LucianSGS

LucianSGS
  •  

Sugestie: Adaugarea unor iahturi .

De ce crezi ca ar fi de folos aceasta sugestie?: Atragerea jucatorilor.

Alte detalii: As propune ca aceste iahturi sa se castige la giftbox sau la quest sau sa se cumpere cu rubine pentru a fi niste bunuri foarte rare, iar aceste iahcturi sa fie folositoarea la deplasarea pe apa cat si sa tina locul unei case sau apartement. 

PRO

@LucianSGS

YouTube Channel : https://www.youtube....I9wkOmQYdVYXBwg

------------------------------------------------------------------------

NICKNAME : LucianSGS

LEVEL : 51

Ore : 1,000+

Faction : Los Santos Paramedic Departament

WARNS : 0/3
    PREMIUM ACCOUNT YES

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users